Michaela Jacksona zavraždili! tvrdí jeho sestra

Report
12. 7. 2009 18:55
Los Angeles  - Více než dva týdny po smrti zpěváka Michaela Jacksona získala média další důvod, proč se o náhlý skon "krále popu" i nadále zajímat.
Stojí za Jacksonovou smrtí spiknutí? Jeho sestra La Toya si je tím jistá
Stojí za Jacksonovou smrtí spiknutí? Jeho sestra La Toya si je tím jistá | Foto: Reuters

Michael Jackson se totiž podle své sestry La Toyi Jacksonové stal obětí vraždy. Ta dokonce tvrdí, že ví, kdo za údajným zločinem stojí.

"Vím, kdo to udělal. A nebudu mít klid, dokud vrahy nedostanu," uvedla Jacksonova sestra v obsáhlém interview pro britský nedělník News of the World.

Nečekaná zpověď Jacksonovy sestry přichází jen dva dny poté, co šéf losangeleské policie připustil, že jeho lidé zvažují i možnost, že zpěváka skutečně někdo zabil.

Doposud se předpokládalo, že zástavu Jacksonova srdce způsobilo nadměrně užívání léků proti bolesti.

"Zabili ho pro peníze"

La Toya, která s klanem Jacksonových neudržovala právě idylické vztahy, tvrdí, že byla pro Michaela tím vůbec nejbližším člověkem.

V tom, co a proč se jejímu bratrovi stalo, má úplně jasno.

"Nemyslím si, že v tom má prsty jeden člověk, šlo o spiknutí. Důvodem byly peníze," míní dnes 53letá La Toya.

Vyhaslá popová star, která měla před sebou sérii padesáti nasmlouvaných koncertů, podle ní zemřela kvůli zhruba miliardě dolarů, kterou měl uloženou v hudebních právech.

A nejen to. Z Jacksona domu v Los Angeles zmizely šperky a hotovost, tvrdí La Toya. "Michael míval doma vždy nějaké peníze, obvykle asi dva miliony dolarů."

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy