reklama
 
 

Metro A na Muzeu v jednom směru pět měsíců nezastaví. Prahu čekají letní výluky

10. 7. 2017 18:00
Po omezení linky C v minulém týdnu chystá dopravní podnik od úterý další výluky. Mezi nimi i uzavření jednoho nástupiště Muzea na lince A ve směru na Depo Hostivař. Stanice dostane nové obklady, osvětlení i systém pro počítání cestujících.

Praha - Nezastavujeme, ohlásil Dopravní podnik hlavního města Prahy změnu jízdního řádu na trase metra A ve stanici Muzeum ve směru na Depo Hostivař. Omezení začíná v úterý a potrvá pět měsíců. Letos v létě dopravu v hlavním městě komplikuje řada menších i velkých výluk, které denně ztěžují cestu stovkám až tisícům lidí.

Provoz linky A na Muzeu ve směru na Depo Hostivař nebude úplně zrušen, vlaky zde pouze nebudou zastavovat. Pro přestup budou cestující muset použít stanice Můstek nebo Náměstí Míru. V opačném směru na Nemocnici Motol bude linka nadále normálně v provozu až do začátku příštího roku, kdy se opravy přesunou na druhé nástupiště. Dopravní podnik předpokládá ukončení prací v září 2018.

Důvodem omezení jsou rozsáhlé opravy stanice. Kromě nových obkladů pilířů a stěn se stanice dočká nového odvodňovacího a těsnícího systému a opravy hran na nástupištích. Dále bude vybudováno nové osvětlení, staniční rozhlas, systém pro počítání cestujících i výstražné zařízení pro nevidomé. 

Výluky a omezení se zdaleka netýkají jen metra. Časté změny trasy mohou cestující zaznamenat například mezi tramvajovými zastávkami Karlovo náměstí a Albertov, kde se v ulici Na Slupi opravuje kanalizace. V srpnu se oprava přesune mezi Albertov a Otakarovu. Komplikace se nevyhnuly ani Letné. Minulý týden jezdily autobusy náhradní dopravy mezi Hradčanskou a Strossmayerovým náměstím, v srpnu autobusy nahradí i tramvaje pokračující dál na Vltavskou.

Minulý týden se někteří cestující na sociálních sítích ohradili proti údajně nedostatečné náhradní autobusové dopravě při výluce linky C v úseku mezi stanicemi Florenc a Pražského povstání. Podle dopravního podniku byla náhradní opatření dostatečná. V úseku je zařizovaly až čtyři autobusy jedoucí za sebou. Poslední z nich jely podle DPP často poloprázdné, protože lidé vycházející z metra se snažili vměstnat hned do těch prvních.

autor: Kateřina Chládková | 10. 7. 2017 18:00

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama