Megaboard u Buďánek už funguje

Megaboard u Buďánek už funguje
Asi čtyřicet se jich shromáždilo pod nedostavěným megaboardem.
Mezi občany Hybnera, Trojana a Menzela se nebál přijít ani místostarosta Prahy 5 Jiří Vejmelka.
Na rozdíl od mima režisér promluvil. "Je to hnusné".
Sledovali první reklamní show. Zatím jen v náznaku, stavba má být deset metrů vysoká a svítit dvěma obrazovkami.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
14. 7. 2011 15:41

Za účasti představitelů kulturního i politického života dnes zprovoznili občané megaboard, který rozestavěla firma Media Channel v památkové zóně Buďánka.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Carnegie Hall bude mít zavřeno do dubna 2021

Slavná newyorská koncertní síň Carnegie Hall zůstane zavřená minimálně do 5. dubna 2021. Kvůli pandemii koronaviru o tom rozhodli její provozovatelé, píše agentura AP. Tím pádem má Carnegie Hall šanci stihnout jen závěr sezony 2020/21. Budova, která stojí od roku 1891 a zahrnuje tři sály, je zavřená od 12. března. Některé plánované koncerty se uskutečnily on-line. Začátkem příštího roku se kvůli pandemii ruší například večer filmové hudby Johna Williamse, autora soundtracků k Hvězdným válkám či Indiana Jonesovi, nebo vystoupení orchestrů z Vídně a Šanghaje.

Zdroj: AP
před 7 minutami

Starosta Novotný napsal, že chce aby komunista Ondráček "visel". Trestný čin to není, rozhodl soud

Starosta Prahy-Řeporyj Pavel Novotný (ODS) nespáchal trestný čin, když loni v květnu na Twitteru mimo jiné napsal, že by si přál, aby poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) "visel". Na konci září tak rozhodl odvolací Městský soud v Praze, který potvrdil, že by se skutkem měl zabývat správní úřad.

Novotný čelil obžalobě z podněcování k trestnému činu za to, že na twitteru napsal, že by si přál, aby komunistický poslanec Ondráček za návštěvu Doněcké lidové republiky "visel". Reagoval tak na příspěvek předsedy poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska, který o Ondráčkově cestě na ukrajinské území okupované proruskými separatisty zmínil, že se to "blíží vlastizradě".

Další zprávy