reklama
 
 

Majitel Čedoku koupil v Turecku doly za 90 milionů USD

22. 7. 2008 18:20
Skupina Odien bude investovat do Ihlas Madencilik

Praha/Istanbul - Finanční skupina Odien bude investovat 90 milionů dolarů, tedy okolo 1,3 miliardy korun, do turecké těžařské společnosti Ihlas Madencilik. Za investiční "injekci" získá Odien v těžařské společnosti 18procentní podíl.

Deníku Aktuálně.cz to dnes oznámili zástupci společnosti Odien se sídlem v Praze.

Společnost Ihlas Madencilik má průzkumné licence a právo těžby na rozsáhlých územích v Turecku. Na pozemcích jsou mimo jiné doložená naleziště zlata, mědi, železné rudy či uhlí.

Podle agentury Reuters společnost Ihlas Madencilik na začátku letošního roku oznámila, že chce expandovat do arabského regionu. Kvůli tomu také podepsala memorandum o spolupráci se společnostmi ze Saudské Arábie, firmou Tanami Holding Company a Azmeel International. Memorandum počítalo i se založením společné firmy, ve které bude mít každý majitel třetinový podíl.

Odien Group se prezentuje jako finanční skupina, za kterou stojí americký a turecký finanční kapitál. Původně byla založena jako poradenská společnost v roce 2001 se sídlem v Praze.

Její první akvizicí na českém trhu byl automobilový závod AVIA. Výrobní závod však posléze prodala. V Turecku pak Odien vlastní některá média.

Jeden z majitelů Odien Group - Michal Saran - patří do vlivné turecké rodiny Saranů, která mimo jiné ovládá i jeden z tamních fotbalových klubů. 

V prosinci uplynulého roku koupila Odien Group 98 procent akcií cestovní kanceláře Čedok. Krátce poté oznámila, že chce otevřít pobočku Čedoku v Istanbulu.

Čtěte také:

autor: Hana Vorlíčková | 22. 7. 2008 18:20

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama