Last project by late Jan Kaplický in České Budějovice

Last project by late Jan Kaplický in České Budějovice
The Congress and Concert Hall Centre with the town's surroundings.
Kaplický's inspiration came from animal and human shapes and forms. The project was supposed to have been built at the site of former barracks.
The triangular shape earned the project a nickname - an eagle ray. According to Kaplický, the black color represented dignity and respect associated with classical music.
This was to be one of the two concert halls. A large eye-shaped window, strongly reminding the window from Kaplický´s blob, would provide a view ofthe surrounding landscape.
Foto: http://www.future-systems.com/
13. 8. 2008 13:50

The town of České Budějovice showed more understanding of modern architecture than Prague has and commissioned Jan Kaplický to deisgn a music hall. The Czech born architect died January 13 but his last design will be realised, as promised by the South Bohemian Club of Friends of Music.

The Congress and Concert Hall Centre of Antonín Dvořák has been nicknamed manta ray and it will be built at a place where former barracks used to stand.

 

Právě se děje

před 33 minutami

ČEZ dokončil prodej bulharských aktiv, v arbitráži proti Bulharsku pokračuje

Energetická skupina ČEZ dokončila prodej svých bulharských aktiv, kupující bulharská finanční společnost Eurohold jí zaplatila 335 milionů eur (asi 8,6 miliardy korun). Uvedl to dnes mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. V mezinárodní investiční arbitráži, kterou společnost ČEZ vede proti bulharskému státu od roku 2016, firma podle mluvčího pokračuje.

Kříž uvedl, že nyní dokončený prodej zahrnuje sedm bulharských společností Skupiny ČEZ: CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie Bulgaria, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oreshets a Bara Group. Připomněl, že odchod ČEZ z Bulharska začal už v roce 2017 prodejem odstavené uhelné elektrárny Varna.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Dálnici D1 uzavřela na Přerovsku nehoda dodávky a kamionu, jeden z řidičů zemřel

Na nájezdu na dálnici D1 u Lipníku nad Bečvou na Přerovsku se v úterý odpoledne ve směru na Ostravu srazila dodávka s nákladním autem. Jeden z řidičů zemřel, komunikace byla bezmála tři hodiny uzavřena. Nájezd na dálnici už je v obou směrech průjezdný. Okolnosti nehody se vyšetřují, sdělila před 16:30 mluvčí policie Miluše Zajícová.

Nehoda se stala kolem 13:30 na nájezdu na D1 pod dálničním mostem ve směru na Ostravu. "Při nehodě došlo k úmrtí řidiče jednoho z vozidel," uvedla Zajícová. Nájezd z D1 směrem na Lipník nad Bečvou je již zprůjezdněn, nájezd na D1 ve směru na Olomouc i Ostravu je průjezdný v jednom jízdním pruhu. "Žádáme projíždějící řidiče, aby byli při jízdě daným úsekem opatrní a obezřetní," uvedla Zajícová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy