Lachtan Gaston zase plave v pražské zoo

Redakce DOM, ČTK
16. 11. 2005 17:47
Praha - V jezírku pražské zoo po více než třech letech opět pluje lachtan Gaston. Jde však pouze o bronzovou sochu zvířete, které odplavalo s velkou vodou v roce 2002 ze zoologické zahrady až do Německa.

Cestu Gaston nepřežil, podlehl celkovému vyčerpání a následné infekci.

"Hned po povodních se lidé ptali, zda mu postavíme pomníček. Zdálo se nám to ale nepatřičné. Nechtěli jsme ani nic uplakaného," řekl ředitel zahrady Petr Fejk krátce před odhalením bronzové sochy, která je ponořena do jezírka před restaurací nesoucí Gastonovo jméno. Plastika Veroniky Richterové podle Fejka dokonale vyjadřuje Gastonův charakter, zobrazuje ho veselého, radostného a hravého. Gaston po sobě zanechal deset potomků.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Hokejisty Slavie bude po Říhovi trénovat Štrba

Novým trenérem hokejistů prvoligové Slavie se stal Martin Štrba. Na střídačce nahradí Miloše Říhu mladšího, jemuž skončila smlouva a klub již v polovině března avizoval, že s ním dále nepočítá. Štrbovým asistentem bude další bývalý útočník Jiří Doležal, trenérem brankářů zůstal Roman Málek. Pražané o tom informovali na webu.

"Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál. Jeho výhodou je také to, že má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru," řekl sportovní manažer Jiří Veber.

Čtyřiačtyřicetiletý Štrba trénoval naposledy rovněž ve druhé nejvyšší soutěži Chomutov. S Piráty se dohodl na odchodu koncem listopadu. V minulosti pracoval jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde působil rovněž u mládeže.

Další zprávy