Klára Dostálová

Poslanecký klub ANO navrhl na místopředsedkyni sněmovny Kláru Dostálovou

Poslanecký klub ANO navrhl na místopředsedkyni sněmovny bývalou ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou. Ve funkci má nahradit bývalou místopředsedkyni za ANO Janu Mračkovou Vildumetzovou, která ke konci září rezignovala. Po ranním jednání klubu ANO to řekla jeho předsedkyně Alena Schillerová. Nominaci zatím neprobírala s koaličními stranami, bude s nimi teprve jednat.

Mračková Vildumetzová skončila ve vedení dolní komory v souvislosti s pražskou kauzou Dozimetr. Čelila kritice kvůli tomu, že jeden ze stíhaných v tomto případu, podnikatel Zakaría Nemrah, byl svědkem na její svatbě a je také kmotrem jejího dítěte.

Zdroj: ČTK

Policie odložila část dotační kauzy kolem exministryně Dostálové a agentury CzechTourism

Policie odložila vedlejší část kauzy, která se týkala zakázek státní agentury CzechTourism. V této větvi policisté prověřovali i bývalou ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou (ANO). Serveru iROZHLAS.cz to řekl mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. Dostálová vinu od počátku odmítala. Zbylou část kauzy, v níž je několik lidí podezřelých z manipulování zakázek a korupce, kriminalisté dál vyšetřují.

Policie část případu kolem Dostálové, která v minulosti pracovala jako náměstkyně ministra pro regionální rozvoj a agenturu CzechTourism měla na starost, vyčlenila k samostatnému prověřování. Právě tuto větev nařídila státní zástupkyně, která případ dozorovala, odložit. "Tento pokyn pak vyplýval z dosavadního stavu a výsledků prověřování," uvedl Cimbala.

"Dotčená věc se týkala prověřování podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu zneužití pravomoci úřední osoby a zločinu dotačního podvodu či účastenství ve formě organizátorství nebo návodu k zvlášť závažnému zločinu zneužití pravomoci úřední osoby, a to v souvislosti s rozdělováním dotací příspěvkovou organizací CzechTourism," řekl Cimbala.

Zdroj: ČTK

Vláda se v odpovědi ohradila proti rezoluci Evropského parlamentu o Babišově střetu zájmů

Vláda odpověděla na rezoluci Evropského parlamentu, který před několika týdny odsoudil střet zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Rozhodnout mohou pouze soudy, řekla na tiskové konferenci po setkání členů kabinetu s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO).

"Jsme přesvědčeni o tom, že česká vláda musí reagovat na závěry, které Evropský parlament předložil, protože rozhodovat o těch věcech skutečně mohou pouze soudy. Zatím na straně Evropské komise, Evropského parlamentu i na české straně jsou to pouze právní názory," uvedla Dostálová.

Zdroj: ČTK

Na podporu městské turistiky půjdou vouchery za 500 milionů korun, řekla Dostálová

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) chystá podporu pro krajská města formou poukazů. Připraveno má 500 milionů korun, které budou k dispozici z nevyužitých prostředků z již uskutečněných programů pomoci v souvislosti s pandemií koronaviru. Města, která z vlastní iniciativy poukazy na podporu turismu vytvořila, je budou moci využít. Stejnou sumu, která do poukazů vloží sama města, jim přispěje stát. Vláda by měla program projednat příští týden. Šéfka MMR Klára Dostálová (za ANO) to dnes řekla novinářům.

Zdroj: ČTK
Pokračovat