Kdo chce být generálním ředitelem České televize? Mezi kandidáty jsou Dvořák, Konrád a další

Filip Rožánek Filip Rožánek, Jan Menšík
28. 3. 2017 19:05
Česká televize v úterý zveřejnila jména kandidátů, kteří se ucházejí o místo generálního ředitele. O tento post má zájem dvanáct uchazečů, mezi nimi i současný generální ředitel Petr Dvořák. Mezi jeho soupeři budou například bývalý ředitel televize Prima Martin Konrád, šéfeditor ČT Karel Novák nebo expolitik Daniel Petruška. Jméno nového šéfa České televize, který se ujme vedení veřejnoprávní televize v říjnu, oznámí rada na konci dubna. Mandát Petra Dvořáka končí 30. září.
Foto: Pavel Baroch
Foto: Ludvík Hradilek

Petr Dvořák: Stávající generální ředitel České televize, konkurz vyhrál v září 2011. Dvaapadesátiletý absolvent technické kybernetiky na ČVUT založil zkraje devadesátých let PR agenturu B.I.G., poté v roce 1993 začal spolupracovat se společností PPF. Když finanční skupina Petra Kellnera v roce 2002 koupila Novu, stal se jednatelem televize a od května 2003 i jejím generálním ředitelem. Ve funkci vydržel i poté, co televizi koupila skupina CME, skončil až v létě 2010. 

 

Právě se děje

před 11 minutami

Mugabeho zabila rakovina, lékaři krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii

Příčinou úmrtí bývalého prezidenta Zimbabwe Roberta Mugabeho, který zemřel 6. září ve věku 95 let, byla rakovina. Lékaři v Singapuru, kde se dlouhodobě léčil, krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii. Důvodem byl Mugabeho vysoký věk, rozšíření nádorů a nízká účinnost léčby. O přesné příčině smrti zimbabwského exprezidenta poprvé promluvil současný prezident této jihoafrické země Emmerson Mnangagwa, informoval server BBC.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Velšští ragbisté zahájili MS pohodlnou výhrou nad Gruzií

Velšští ragbisté vstoupili do mistrovství světa v Japonsku pohodlnou výhrou nad Gruzií 43:14. Vítězové Turnaje šesti národů vedli po první půli díky čtyřem položeným pětkám 29:0 a po změně stran si náskok bezpečně pohlídali. Velšský kapitán Alun Wyn Jones vyrovnal 129. startem národní rekord.

Spolufavorité skupiny D Velšané vlétli do utkání ve velkém stylu a už po dvou minutách otevřeli skóre. Gruzínci, kterým chybí zraněný kapitán Merab Šarikadze, postupně vyrovnali hru, ale bodů se dočkali až ve druhém poločase.

V neděli čeká Wales ostrý test v podobě obhájců stříbra Australanů, kteří si na úvod poradili s Fidži. Gruzie narazí na Uruguay.

před 58 minutami

Končí další časopis Jaromíra Soukupa, poslední Instinkt vyjde v říjnu

Měsíčník Instinkt, který vychází pod vydavatelstvím Empresa Media vlastněným Jaromírem Soukupem, končí. Poslední číslo vyjde v říjnu, informoval server Médiář. Vydavatelství tak hlásí konec už čtvrtého časopisu za poslední rok. Závěrem loňského roku přestaly vycházet magazíny pro mladé Popcorn a Top dívky, letos v létě pak z trhu zmizel i měsíčník Faktor Soukup. Instinkt vznikl v roce 2002 jako týdeník, do vlastnictví Empresy se dostal o devět let později. Letos v květnu se z časopisu stal měsíčník.

Zdroj: Domácí
Další zprávy