Kdo chce být generálním ředitelem České televize? Mezi kandidáty jsou Dvořák, Konrád a další

Filip Rožánek Filip Rožánek, Jan Menšík
28. 3. 2017 19:05
Česká televize v úterý zveřejnila jména kandidátů, kteří se ucházejí o místo generálního ředitele. O tento post má zájem dvanáct uchazečů, mezi nimi i současný generální ředitel Petr Dvořák. Mezi jeho soupeři budou například bývalý ředitel televize Prima Martin Konrád, šéfeditor ČT Karel Novák nebo expolitik Daniel Petruška. Jméno nového šéfa České televize, který se ujme vedení veřejnoprávní televize v říjnu, oznámí rada na konci dubna. Mandát Petra Dvořáka končí 30. září.
Foto: Ludvík Hradilek

Petr Dvořák: Stávající generální ředitel České televize, konkurz vyhrál v září 2011. Dvaapadesátiletý absolvent technické kybernetiky na ČVUT založil zkraje devadesátých let PR agenturu B.I.G., poté v roce 1993 začal spolupracovat se společností PPF. Když finanční skupina Petra Kellnera v roce 2002 koupila Novu, stal se jednatelem televize a od května 2003 i jejím generálním ředitelem. Ve funkci vydržel i poté, co televizi koupila skupina CME, skončil až v létě 2010. 

 

Právě se děje

před 6 minutami

Korupční skandál v tenise. Souza dostal za korupci doživotní zákaz, manipuloval i duely v ČR

Jednatřicetiletý brazilský tenista Joao Souza dostal doživotní zákaz činnosti za korupci a manipulování zápasů na turnajích nižších kategorií Challenger a Futures, mezi nimiž byly i zápasy na českém území. Ve světovém žebříčku dvouhry ATP se Souza dostal nejvýš na 69. místo v roce 2015.

Jednotka pro bezúhonnost tenisu (TIU) brazilského hráče suspendovala už loni v březnu, dnes v Melbourne informovala o konečném verdiktu. Vedle doživotního zákazu udělila Souzovi pokutu 200.000 dolarů (4,6 milionu korun).

Podle TIU byl Souza zapojen do korupčních praktik mezi lety 2015 a 2019. Pomáhal zmanipulovat zápasy, které se hrály na challengerech a turnajích ITF Futures v Brazílii, Mexiku, USA a Česku. Následně se snažil zničit důkazy a při vyšetřování nespolupracoval.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při požáru panelového domu v Kladně zemřela žena, 14 zraněných

Při požáru panelového domu v Kladně v noci na dnešek zemřela žena. Zraněno bylo 14 lidí a hasiči evakuovali 115 lidí. Příčinu vzniku ohně bude zjišťovat vyšetřovatel, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Hasiči na místo vyjížděli před 03:30. "V době příjezdu hasičů byl byt v 11. patře požárem kompletně zasažen a požár se rozšířil i do bytu nad ním do 12. patra," uvedl Svoboda. Na místě zasahovaly desítky hasičů, zhruba po hodině byl oheň pod kontrolou.

"V bytě zasaženém výbuchem a následným požárem nalezena žena ročník 1958 bez známek života. Další osoba z tohoto bytu, muž ročník 1958 z bytu vyběhl ven, nyní je s popáleninami hospitalizován," informovali policisté na twitteru.

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Petry Effenbergerové bylo na místě 13 posádek záchranářů. Ošetřili 13 lidí, kteří se nadýchali kouře, po nezbytné péči na místě pak většinu převezli do kladenské nemocnice. "Jedna osoba byla vážně popálená. Po intenzivní péči včetně připojení na umělou plicní ventilaci byla převezena do pražské nemocnice Vinohrady," dodala mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy