Kdo chce být generálním ředitelem České televize? Mezi kandidáty jsou Dvořák, Konrád a další

Filip Rožánek Filip Rožánek, Jan Menšík
28. 3. 2017 19:05
Česká televize v úterý zveřejnila jména kandidátů, kteří se ucházejí o místo generálního ředitele. O tento post má zájem dvanáct uchazečů, mezi nimi i současný generální ředitel Petr Dvořák. Mezi jeho soupeři budou například bývalý ředitel televize Prima Martin Konrád, šéfeditor ČT Karel Novák nebo expolitik Daniel Petruška. Jméno nového šéfa České televize, který se ujme vedení veřejnoprávní televize v říjnu, oznámí rada na konci dubna. Mandát Petra Dvořáka končí 30. září.
Foto: Ludvík Hradilek

Petr Dvořák: Stávající generální ředitel České televize, konkurz vyhrál v září 2011. Dvaapadesátiletý absolvent technické kybernetiky na ČVUT založil zkraje devadesátých let PR agenturu B.I.G., poté v roce 1993 začal spolupracovat se společností PPF. Když finanční skupina Petra Kellnera v roce 2002 koupila Novu, stal se jednatelem televize a od května 2003 i jejím generálním ředitelem. Ve funkci vydržel i poté, co televizi koupila skupina CME, skončil až v létě 2010. 

 

Právě se děje

před 10 minutami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Súdán je připraven uznat Izrael, pokud to schválí parlament

Súdánský premiér Abdalláh Hamduk je připraven normalizovat vztahy s Izraelem, pokud krok schválí dosud neustanovený parlament. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na súdánské vládní zdroje.

Zjištění je podle Reuters dosud nejzřetelnějším náznakem, že Hamduk je pod tlakem Spojených států ochoten uvažovat o navázání diplomatických styků s Izraelem. Uznání židovského státu přesto v nejbližší době není na pořadu dne, neboť súdánský přechodný parlament se dosud nesešel a není jasné, kdy tak učiní.

Současná úřednická vláda byla ustanovena po dlouhých jednáních mezi zástupci civilistů a vojenskými představiteli, jež následovala po skončení vlády dlouholetého prezidenta Umara Bašíra. Toho loni v dubnu svrhla armáda. Dalšími přechodnými institucemi jsou takzvaná suverénní rada a dosud neexistující parlament. Tyto instituce mají zemi spravovat tři roky, do konání voleb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy