Kdo chce lístky na hokej, pláče. Ruští boháči zůstali

Miloslav Lubas
13. 5. 2011 10:35
Černý trh na MS se po výhře sborné tetelí
Ruská hokejová socha v Bratislavě. Po výhře nad Kanadou její akcie mezi turisty stouply.
Ruská hokejová socha v Bratislavě. Po výhře nad Kanadou její akcie mezi turisty stouply. | Foto: Ondřej Besperát, Miloslav Lubas

Bratislava (Od našeho zvláštního zpravodaje) -  Šťastná výhra Ruska nad Kanadou 2:1 je špatnou zprávou pro fanoušky, kteří by rádi dostali za slušnou cenu lístky na poslední čtyři zápasy MS v hokeji.

Černý trh se naopak tetelí blahem. Ruští boháči dávali bez mrknutí oka 200 až 250 euro (asi 5000 až 7500 korun) za vstupenky na čtvrtfinále s Kanadou. Jejich úřední ceny byly 83 a 110 euro.

Aktuálně.cz zaznamenalo před Orange arénou obchod v přestávce mezi první a druhou třetinou. Rusové s tlustým štosem bankovek v ruce nabízeli překupníkovi za lístek na zbytek utkání s Kanadou 240 euro (víc než 7000 korun).

"Za to mám dovolenou v Chorvatsku," poznamenal jeden ze skupiny mladých slovenských fanoušků, postávajících kolem. Ostatní si dělali z probíhajícího ´byznysu´ bohapustou legraci.

Čtěte také:

„Deset euro, dám deset euro!" křičel jeden z nich. "Já jedenáct!" smála se jeho přítelkyně. "Posledná ponúka. Jedenáct!"

Slovenští fanoušci si přáli, ať Rusové z MS vypadnou. "Kdyby se hrálo semifinále Finsko - Kanada, překupníci by nemohli ´šponovat´ ceny. A po začátku utkání by některé lístky museli dávat pod cenou."

Na všechny Rusy se předražené vstupenky nedostaly

Kanadských fanoušků je v Bratislavě málo a ani Finové město zatím nezaplavili. Zato bohatých Rusů dorazilo na čtvrtfinálový hit s Kanadou hodně. A na všechny se vstupenky do haly ani nedostaly. Desítky Rusů seděly v okolních barech a další se potulovaly ve Fun Village.

"Na čtvrtfinále Ruska s Kanadou se ceny lístků na černém trhu většinou pohybovaly okolo 200 euro. Na předešlý zápas Finsko - Norsko se daly koupit hluboko pod cenou, po začátku utkání i za 20 nebo 30 euro. Podobně jako před čtvrtfinále Švédsko - Německo," řekl Aktuálně.cz ve Fun Village slovenský Jozef Polák. 

Mladí slovenští fanoušci sehnali od překupníků lístky na Finsko - Norsko dokonce za pět euro.

Rusové podle nich zvednou ceny nejen při semifinále s Finy. Pokud by se probojovalo do finále Rusko a Česko, pak by ruští fanoušci ty české na černém trhu pravděpodobně bez větších problémů přeplatili.

Na Česko - Švédsko to černý trh zkouší i s 300 eury

"Co je pro Rusy nějakých 500 nebo 1000 euro, když přiletí soukromým tryskáčem?!" upozornil slovenský fanoušek.

Oficiální ceny lístků na finále MS v hokeji vyjdou na 188 a 250 euro (asi 4700 a 6200 korun), na internetu se objevila například nabídka na vstupenku za 10.000 korun.

Čtěte také:

"Máme zprávy, že lístek na finále v ceně 250 euro se na černém trhu prodává za 2000 euro," uvedla již dříve mluvčí MS Michaela Grendelová. "Když to někdo koupí, jeho věc. My s tím neuděláme nic."

Páteční semifinále Čechů se Švédy a Rusů s Finy stojí úředně 112 a 150 euro (asi 2800 a 3700 korun). Na internetu se překupníci pokoušejí dostat z fanoušků většinou 250 až 300 euro. Zájemci o vstupenky naopak na webu píšou - Lístky koupíme, ale dáme za ně nejvýše 150 euro.

Vědí proč. Při prodeji na webu se někdo snažil udat lístky na čtvrtfinále Finsko- Norsko po 3500 korun (asi 140 euro). Před stadionem se za ně platilo nakonec mnohonásobně méně.

 

Právě se děje

Další zprávy