Káhirský soud odročil rozsudek nad exprezidentem Mubarakem

ČTK ČTK
27. 9. 2014 11:35
Soudce nestačil prostudovat důkazy, jsou prý na 160 tisících stránkách. Proces tak bude pokračovat koncem listopadu.
Husní Mubarak.
Husní Mubarak. | Foto: Reuters

Káhira - Trestní soud v Káhiře v sobotu odročil vynesení rozsudku v procesu s někdejším prezidentem Husním Mubarakem na 29. listopadu. Informují o tom zahraniční agentury.

Dlouholetý vládce Egypta čelí obžalobě z účasti na násilném potlačení protirežimních demonstrací z počátku roku 2011. Zahynulo tehdy více než 800 lidí.

Soudce podle agentury Reuters uvedl, že neměl dostatek času na to, aby prostudoval veškerý důkazní materiál, který čítá na 160 000 stran. Šestaosmdesátiletý Mubarak, kterého sužují važné zdravotní problémy, jakoukoliv vinu na smrti demonstrantů odmítá.

 

Právě se děje

před 24 minutami

ANO v lednu splatilo Babišovi poslední část dluhu

Hnutí ANO v lednu splatilo poslední část půjčky svému předsedovi a zakladateli, současnému premiérovi Andreji Babišovi ve výši 24 milionů korun. Nedluží mu tak už žádné peníze. Vyplývá to z dodatečné informace ve výroční finanční zprávě hnutí za rok 2019, která je k dispozici na webu ANO. Na informaci dnes upozornil server Seznam zprávy.

Koncem roku 2017 činila bezúročná půjčka současného premiéra 124 milionů korun, v závěru roku 2018 to bylo 25 milionů a koncem loňského roku 24 milionů. Figurovala mezi krátkodobými závazky ve výroční zprávě, v dodatečné informaci ale hnutí zveřejnilo informaci o jejím splacení.

Splatnost byla do 31. března letošního roku. "Poslední část půjčky splatilo hnutí ANO 13. ledna tohoto roku. Mohu tedy potvrdit, že v tuto chvíli už hnutí nedluží panu Babišovi vůbec nic," uvedl hlavní manažer hnutí a poslanec Jan Richter.

Zdroj: ČTK
Další zprávy