Káhirský soud odročil rozsudek nad exprezidentem Mubarakem

ČTK ČTK
27. 9. 2014 11:35
Soudce nestačil prostudovat důkazy, jsou prý na 160 tisících stránkách. Proces tak bude pokračovat koncem listopadu.
Husní Mubarak.
Husní Mubarak. | Foto: Reuters

Káhira - Trestní soud v Káhiře v sobotu odročil vynesení rozsudku v procesu s někdejším prezidentem Husním Mubarakem na 29. listopadu. Informují o tom zahraniční agentury.

Dlouholetý vládce Egypta čelí obžalobě z účasti na násilném potlačení protirežimních demonstrací z počátku roku 2011. Zahynulo tehdy více než 800 lidí.

Soudce podle agentury Reuters uvedl, že neměl dostatek času na to, aby prostudoval veškerý důkazní materiál, který čítá na 160 000 stran. Šestaosmdesátiletý Mubarak, kterého sužují važné zdravotní problémy, jakoukoliv vinu na smrti demonstrantů odmítá.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Zemřela pozemní hokejistka století Čermáková, medailistka z OH

V den 75. narozenin v neděli zemřela nejlepší česká pozemní hokejistka 20. století Jiřina Čermáková. O úmrtí stříbrné medailistky z olympijských her v roce 1980 v Moskvě informoval svazový web.

Při ženské premiéře pozemního hokeje pod pěti kruhy v Moskvě chyběla kvůli bojkotu her většina velmocí. Československý výběr toho dokázal využít a za vítězným týmem Zimbabwe získal nečekané stříbro.

Čermáková po skončení aktivní kariéry zůstala u pozemního hokeje jako trenérka, vedla i reprezentaci.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Židovské osady na Západním břehu Jordánu už podle USA neporušují mezinárodní právo, oznámil ministr Pompeo

Židovské osady na Západním břehu Jordánu nyní podle Spojených států neporušují mezinárodní právo. Změnu amerického pohledu oznámil ministr Pompeo.

před 43 minutami

Babiš chce do Česka pozvat ukrajinského prezidenta a premiéra

Premiér Andrej Babiš (ANO) chce pozvat ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a premiéra Oleksije Hončaruka do Prahy. V Česku by se mohli setkat s představiteli zemí visegrádské skupiny (V4), které nyní Česko předsedá. Babiš to dnes řekl novinářům před odletem na návštěvu Kyjeva. Cíl cesty je podle premiéra podnikatelský, nechce řešit politiku. Teritoriální integritu, suverenitu a jednotu Ukrajiny nicméně Česko podporuje, řekl Babiš.

"Uvidíme, jestli pan prezident nebo pan premiér budou mít chuť to naše pozvání akceptovat," řekl Babiš. Připomněl, že ze zemí V4, kam patří spolu s Českem i Slovensko, Maďarsko a Polsko, jsou vztahy Ukrajiny "delikátní" s Maďarskem. "Je tam co diskutovat," doplnil.

před 48 minutami

Studenti, kteří na několik dní obsadili rektorát Univerzity Karlovy, se dohodli s akademickým senátem na okamžitém ukončení okupační stávky

Zdroj: ČTK
Další zprávy