Jak chutná stará ropa na lagunách smrti? Podívejte se zblízka

Jak chutná stará ropa na lagunách smrti? Podívejte se zblízka
LABUŤ
KROKODÝL
NOVÝ ŽIVOT
ODLIV
Foto: Ondřej Besperát
12. 3. 2008 17:00

Ostrava - Říká se tomu "velká ekologická zátěž." Jaký má tvar a jakou barvu?

Jsou to nádrže podobné rybníkům, asi kilometr od slavné Stodolní ulice v centru Ostravy. Na skládce je tu 380 tisíc kubíků jedovatých ropných látek.

Před dokončením je teď projekt, podle kterého by ta hmota měla shořet například v tepelných elektrárnách.

Reportér Aktuálně.cz Tomáš Netočný a fotograf Ondřej Besperát se proto k ostravským lagunám vypravili. Chtěli toto bizarní místo ukázat zblízka.

 

Právě se děje

před 27 minutami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 55 minutami

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy