Hyundai starts trial production in Nošovice

CzechNews
24. 10. 2008 12:30
Launch ceremony for series production of i30 model scheduled for 3 November
The huge Korea-made press was transported by sea to Hamburg and by a river boat to the Czech Republic.
The huge Korea-made press was transported by sea to Hamburg and by a river boat to the Czech Republic. | Foto: Ondřej Besperát

Nošovice - Hyundai has launched trial production of transmissions in its new plant in Nošovice, north Moravia.

The local building authority in Dobrá has authorised trial operation of the facility's energy centre and the transmission assembly hall.

The Korean carmaker is expected to request trial permits for the rest of the plant in the following days.

The transmissions manufactured in Nošovice will for now be supplied to a Kia factory in Žilina. After car assembly starts in Nošovice, part of the transmissions will be used there for Hyundai cars.

By the end of the year, 35,000 transmissions are expected to be made at the plant.

The company plans the launch ceremony for series production of the Hyundai i30 passenger model for 3 November. By the end of this year, the plant should ship 18,000 vehicles.

The capacity of the plant is scheduled to gradually increase to 300,000 passenger cars per year. There will be 2,750 staff working at Nošovice; by 2011 the number should increase to 3,400.

The total size of Hyundai's investment at Nošovice is EUR 1.12 billion.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Státy EU by mohly čerpat první peníze ze záchranného balíčku v září

Země Evropské unie by na konci prázdnin mohly začít těžit ze dvou částí společného balíčku krizové pomoci schváleného v reakci na koronavirový útlum ekonomik. První členské státy by během dvou měsíců mohly získat půjčky v rámci unijní podpory krátkodobých pracovních míst stejně jako záruky pro podniky v problémech. Po pátečním jednání ministrů financí unijních zemí to prohlásil místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis.

Evropské společenství na jaře schválilo první sérii záchranných stimulů, mezi něž patří vedle využití fondu ESM určeného pro eurozónu také až 100 miliard eur (2,65 bilionu Kć) půjček od EK na podporu kurzarbeitu a 200 miliard eur záruk od Evropské investiční banky pro podniky zasažené výpadkem. Ministři tento pátek debatovali o postupu zavádění této pomoci.

Pokud státy rychle dokončí administrativní proces, "první půjčky by do členských zemí mohly doputovat po prázdninách," řekl Dombrovskis. Které země budou z fondu čerpat jako první, člen EK nespecifikoval. 

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Lucemburský premiér kritizuje výroky polského prezidenta o LGBT komunitě

Lucemburský premiér Xavier Bettel, který žije v homosexuálním manželském svazku, ostře kritizoval předvolební kampaň polského prezidenta Andrzeje Dudy namířenou proti komunitě lesbiček, gayů, bisexuálů a transgenderových osob (LGBT), o níž hovořil jako o nebezpečné ideologii. Bettel podle německého magazínu Der Spiegel řekl, že na tato vyjádření nezapomene.

Konzervativec Duda se v neděli utká v druhém kole prezidentských voleb s liberálním varšavským starostou Rafalem Trzaskowským. Očekává se těsný souboj. Kampaň stávajícího prezidenta Dudy vyvolává vášně kvůli kontroverzním vyjádřením na adresu LGBT. Jejich práva nedávno označil za ideologii horší než komunismus a v pondělí formálně navrhl ústavní dodatek, jenž by zakázal adopci dětí dvojicemi stejného pohlaví.

"Člověk zřejmě v předvolebních kampaních někdy říká věci, které by říkat neměl," cituje Bettela Der Spiegel. "Já je nezapomenu," ujistil šéf lucemburské vlády.

Bettel vstoupil do manželského svazku se svým partnerem v roce 2015, rok poté, co v převážně římskokatolickém Lucembursku byly tyto sňatky povoleny.
"Byl jsem docela překvapen tím, co pan Duda řekl," pokračoval Bettel v kritice hlavy polského státu. "Několikrát jsem se s ním setkal a on mě dokonce pozval do Polska spolu s mým manželem," tvrdí Bettel.

Zdroj: ČTK , Zahraničí
Další zprávy