FOTO Tak probíhala demolice Hotelu Praha. Týden po týdnu

FOTO Tak probíhala demolice Hotelu Praha. Týden po týdnu
Slavnostně otevřen byl v květnu 1981.
V roce 2002 městská část Praha 6 hotel prodala za 501 milionů Kč společnosti Falcon Capital spojené s vymáháním ruského dluhu.
V lednu roku 2013 byl komplex prodán kyperské společnosti Maraflex, kterou vlastní podnikatel František Savov, ta ho téhož roku prodala skupině PPF.
Petr Kellner, majitel PPF,  má vilu hned vedle.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
11. 6. 2014 11:00
Stavba vrcholné normalizace, hotel pro nomenklaturní kádry KSČ padl ve věku 33 let k zemi. Poslal ho tam právě padesátiletý Petr Kellner. Vlastní vedlejší vilu, kterou v zapadajícím slunci zastiňoval.

Koncem ledna ještě stál, koncem května zmizely poslední zdi. Protože se už stavby běžně neodstraňují dynamitem, můžete se podívat, jak padal k zemi týden po týdnu.

Facebookové stránky autora

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Šanghaj zavřela kvůli tajfunu In-fa obě mezinárodní letiště

V Šanghaji dnes kvůli tajfunu In-fa uzavřeli obě mezinárodní letiště a úřady zakázaly pořádat jakékoli venkovní akce. Východní Čína se připravuje na silnou bouři, která se blíží od Japonska a Tchaj-wanu a má podle meteorologů zasáhnout hlavně provincii Če-ťiang, která leží jižně od Šanghaje. V Če-ťiangu by při ní mohlo napršet 250 až 350 milimetrů vody. "Lidé by neměli chodit ven," sdělila čínská meteorologická služba.

In-fa už se prohnala nad Tchaj-wanem a přinesla velké množství srážek, předtím na Okinawě se při ní zranilo šest lidí. Doprovází ji vítr o rychlosti 155 kilometrů za hodinu, v nárazech i 191 kilometrů za hodinu. Na šanghajských letištích dnes byly zrušeny stovky letů a další se zřejmě budou rušit i v pondělí, oznámila televize. V Šanghaji jsou uzavřeny parky a také čtvrť u nábřeží, která je oblíbenou turistickou destinací.

Televize rovněž oznámila, že je přerušeno železniční spojení s městem Ning-po ležícím jižně od Šanghaje. V provincii Če-ťiang zůstanou zavřené školy, tržiště a obchody. Kvůli bouři přesunuli do Šanghaje velkou kontejnerovou loď z přístavu jižně od něj a uzavřeli plavební komory v Nan-tchungu, který je severně od města.

Zatímco se východ Číny připravuje na In-fa, centrální část země se vzpamatovává z mohutných záplav, které ji postihly tento týden. Vyžádaly si životy 58 lidí. Ve středočínském městě Čeng-čou spadlo rekordní množství srážek, byl zaplaven tunel metra a v něm zemřelo 12 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy