Hospodaření SkyEurope se neodlepuje od země

alt
28. 8. 2008 11:45
Letecká firma ztrojnásobila ztrátu
Foto: Sky Europe

Bratislava - Do trojnásobné ztráty se v uplynulém čtvrtletí propadla nízkonákladová letecká společnost SkyEurope, druhý největší dopravce na pražském letišti.

Prodělala přes 16,8 milionu eur oproti loňským 5,1 milionům. To přesto, že výnosy zůstaly téměř shodné, těsně pod 68 miliony eur.

Průměrná obsazenost letadel SkyEurope totiž klesla pod 75 procent. Společnost zvýšila kapacitu, především rozšířením flotily o jeden letoun.

Počet pasažérů ale rostl výrazně pomaleji. Od dubna do června se SkyEurope letělo 957 tisíc cestujících, o tři procenta více než před rokem.

Důvodem je hlavně drahé palivo, které ji nutí zdražovat, uvedla firma. Nebýt vysokých cen ropy, výsledky aerolinek by byly výrazně lepší: nepalivové náklady na jedno sedadlo firma meziročně snížila o 13 procent. Počet zaměstnanců klesl z 841 na 714.

Celkem za první tři čtvrtletí svého finančního roku zvýšila tržby o 14 procent na 168 milionů eur. Náklady ale stoupaly rychleji, ztráta se proto rozšířila o pětinu na více než 45 milionů eur. Zatímco kapacita letadel stoupla o více než třetinu, pasažérů přibyla jen pětina.

Na slabší zimní sezónu SkyEurope kapacitu sníží, vrátí dvě letadla leasingové společnosti.

Čtete také:
SkyEurope zdražuje letenky a přidává nové linky


 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy