Hoši, děkujeme! Facebook zaplnily svíčky za hokejisty

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
8. 9. 2011 7:38
Uctěte památku zemřelých hokejistů zapálením virtuální svíčky na Facebooku

Moskva - Středeční zpráva, že v troskách letadla na letišti v ruské Jaroslavli zahynulo 44 hráčů a trenérů hokejového klubu Lokomotiv, vyvolala mezi fanoušky v mnoha zemích vlnu smutku a solidarity.

Nejinak tomu bylo v Česku, které truchlí za tři mistry světa, kteří v týmu Jaroslavle působili: Karla Rachůnka, Jana Marka a Josefa Vašíčka. Život ztratil i slovenský hokejista Pavol Demitra.

Hned v několika prvních nočních hodinách se na sociální síti Facebook "rozhořelo" přes 15 tisíc svíček. Lidé si je na výraz smutku připínají ke své profilové fotografii.

Máte-li zájem, můžete památku hokejových hvězd zapálením symbolické svíčky uctít i vy.

Své názory a vzkazy můžete psát do této diskuse.

Návod: Aplikaci můžete použít, pouze pokud máte účet na sociální síti Facebook. Pokud ji používáte poprvé, zobrazí se vám po kliknutí na tlačítko Zapálit svíčku okno, ve kterém vyjádříte souhlas s tím, že může komunikovat s vaším profilem. Aplikace pak nahraje svíčku jako malý odznáček do pravého dolního rohu vaší profilové fotografie. Pokud chcete, aby ji viděli i vaši přátelé, postupujte podle návodu, který se vám zobrazí.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Biden uvolnil zákaz vydávání víz a zelených karet, který vyhlásil Trump

Americký prezident Joe Biden nařídil uvolnit dočasný zákaz vydávání některých víz a zelených karet, které umožňují cizincům legální trvalý pobyt ve Spojených státech. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters. Vydávání víz loni zmrazil Bidenův předchůdce Donald Trump, který tvrdil, že tímto krokem chrání během krize způsobené pandemií covidu-19 pracovní místa pro Američany.

Podle Bidena uzavření dveří pro migranty přicházející legálně "neprospívá zájmům Spojených států". "Právě naopak, Spojeným státům to škodí, protože mimo jiné znemožňuje některým rodinným příslušníkům amerických občanů a lidí s legálním trvalým pobytem, aby se k nim připojili. Také to poškozuje ta americká odvětví, která využívají talenty z celého světa," zdůvodnil ve středu svůj krok prezident.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Arménská armáda vyzvala premiéra, aby odstoupil. Ten mluví o vojenském převratu

Arménská armáda vyzvala premiéra Nikola Pašinjana, aby i s celou vládou odstoupil. Podle agentury TASS se v prohlášení generálního štábu uvádí, že současný kabinet není schopný přijímat odpovídající rozhodnutí v kritické situaci pro národ. Pašinjan výzvu označil za pokus o vojenský převrat. Vyzval své stoupence, aby se hned v Jerevanu sešli na centrálním náměstí Republiky. 

"Premiér a vláda Arménie nejsou od nynějška schopni v této krizové a osudové situaci arménského lidu přijmout odpovídající rozhodnutí. V souvislosti se současnou situací požadují arménské ozbrojené síly rezignaci premiéra a vlády… a zároveň varují před použitím síly proti národu…," uvádí se v prohlášení generálního štábu. Pašinjan čelí protestům a výzvám k rezignaci kvůli porážce v loňské krátké válce o Náhorní Karabach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy