Home Credit rozšiřuje vedení o tři vrcholové manažery

Red Eko
26. 5. 2008 13:45
Důvodem je rychlá expanze skupiny
Foto: Aktuálně.cz

Praha/Amsterdam - Skupina Home Credit s létem přichází hned se třemi změnami ve svém vrcholovém managementu. Vyplývá to z pondělní tiskové zprávy společnosti. 

Z Moskvy bude od 1. července řídit manažerský tým Home Credit and Finance Bank Ivan Svítek. Svítek nasbíral zkušenosti během více než desetiletého působení v GE. Posledních pět let působil jako generální ředitel GE Money v Brazílii.

Čtěte také: Kellnerovy chlapce posílí šéf brazilské GE Money

Pozice Chief Financial Officer se ve stejné době ujme Sonia Slavtcheva, která do skupiny přichází rovněž z GE a v minulosti pracovala pro řadu finančních institucí v různých zemích Severní a Latinské Ameriky a Střední a Východní Evropy.

Třetí personální změnou je přijetí Friedricha Weisse na pozici Country Managera na Ukrajině, a to od počátku června. Weiss přichází do Skupiny Home Credit z pozice člena představenstva Erste Bank v ukrajinském Kijevě zodpovědného za retailové bankovnictví, kde pracuje od roku 2006.

"Noví manažeři se soustředí na výzvy vyplývající z rychlé obchodní a teritoriální expanze Home Credit Group, která operuje v sedmi různých zemích, včetně klíčových rostoucích trhů Ruska a Číny," uvedl Alex Labak, generální ředitel skupiny Home Credit.

"Vzhledem k významu ruských operací pro celkovou výkonnost Skupiny Home Credit bude Jiří Šmejc z pozice akcionáře i nadále vykonávat seniorní dohled nad bankovní činností Skupiny v Rusku."

Čtěte více:

 

Právě se děje

před 16 minutami

Při nehodě dodávky na Vyškovsku se zranilo deset lidí

Deset lidí se dnes nad ránem zranilo při havárii mikrobusu u Nesovic na Vyškovsku, uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Silnice I/50, která je hlavním tahem ze Slovenska na Brno, byla přes hodinu neprůjezdná, problémy v dopravě ale nebyly. Před pátou ranní už se dalo místem projet.

Nehoda se stala okolo půl čtvrté, vozidlo mělo ukrajinskou značku. "Auto vyjelo ze silnice a převrátilo se přes střechu. Potom zůstalo stát na kolech mimo silnici v poli," uvedl Mikoška. Podle něj cestovalo v autě dvanáct lidí. "Všichni byli při našem příjezdu mimo vozidlo, nemuseli jsme nikoho vyprošťovat. Deset lidí se zranilo. Z toho bylo sedm mužů a tři ženy," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy