Home Credit rozšiřuje vedení o tři vrcholové manažery

Red Eko
26. 5. 2008 13:45
Důvodem je rychlá expanze skupiny
Foto: Aktuálně.cz

Praha/Amsterdam - Skupina Home Credit s létem přichází hned se třemi změnami ve svém vrcholovém managementu. Vyplývá to z pondělní tiskové zprávy společnosti. 

Z Moskvy bude od 1. července řídit manažerský tým Home Credit and Finance Bank Ivan Svítek. Svítek nasbíral zkušenosti během více než desetiletého působení v GE. Posledních pět let působil jako generální ředitel GE Money v Brazílii.

Čtěte také: Kellnerovy chlapce posílí šéf brazilské GE Money

Pozice Chief Financial Officer se ve stejné době ujme Sonia Slavtcheva, která do skupiny přichází rovněž z GE a v minulosti pracovala pro řadu finančních institucí v různých zemích Severní a Latinské Ameriky a Střední a Východní Evropy.

Třetí personální změnou je přijetí Friedricha Weisse na pozici Country Managera na Ukrajině, a to od počátku června. Weiss přichází do Skupiny Home Credit z pozice člena představenstva Erste Bank v ukrajinském Kijevě zodpovědného za retailové bankovnictví, kde pracuje od roku 2006.

"Noví manažeři se soustředí na výzvy vyplývající z rychlé obchodní a teritoriální expanze Home Credit Group, která operuje v sedmi různých zemích, včetně klíčových rostoucích trhů Ruska a Číny," uvedl Alex Labak, generální ředitel skupiny Home Credit.

"Vzhledem k významu ruských operací pro celkovou výkonnost Skupiny Home Credit bude Jiří Šmejc z pozice akcionáře i nadále vykonávat seniorní dohled nad bankovní činností Skupiny v Rusku."

Čtěte více:

 

Právě se děje

před 5 minutami

Dva teroristy, kteří spáchali útok v Bamaku, odsoudil malijský soud k trestu smrti

Malijský soud odsoudil dva islamisty k smrti za účast v útocích mířených proti cizincům v metropoli Bamaku v roce 2015, informuje server BBC. Březnový útok na noční klub La Terrasse a listopadové přepadení hotelu Radisson Blu si vyžádaly dohromady nejméně 25 obětí. Jeden z obviněných před soudem řekl, že je na teroristické činy, k nimž se přihlásilo islamistické uskupení Murábitún, hrdý.

V Mali, které čelí od roku 2012 islamistickému povstání, nejsou soudy s džihádisty časté, připomíná BBC. Malijské armádě se i přes podporu od mise OSN a francouzských vojsk nedaří působení islamistů v zemi zastavit.

Jeden z odsouzených, Mauritánec Fawaz Ould Ahmeida uvedl, že na klub La Terrasse zaútočil, aby se pomstil za komiksy s prorokem Mohamedem, které otiskl francouzský týdeník Charlie Hebdo. Při tomto útoku zemřeli tři Malijci, Belgičan a Francouz. Kvůli účasti v útoku byl odsouzen k smrti také Sadou Chaka, druhý obviněný.

Ahmeidu zároveň soud shledal vinným za organizaci útoku na hotel Radisson Blu. Ozbrojenci drželi devět hodin 170 hotelových hostů a zaměstnanců jako rukojmí a nejméně 20 z nich usmrtili, než kontrolu nad budovou převzaly bezpečnostní síly. Mezi oběťmi bylo nejméně 13 cizinců pěti různých národností.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

V Mexiku objevili masové hroby s 59 těly, nejspíš oběťmi drogových gangů

V tajných masových hrobech ve státě Guanajuato ve středním Mexiku byly nalezeny pozůstatky těl 59 lidí. Oblastí v posledních letech zmítá násilí drogových gangů, informovala s odvoláním na mexické úřady agentura Reuters.

Většina těl patřila velmi mladým lidem, či dokonce nezletilým, nejméně deset z nich byly ženy, řekla ve středu novinářům předsedkyně národní komise pro pohřešované osoby Karla Quintanaová. Jedná se o dosud největší odhalení tajných masových hrobů v Guanajuatu, dodala s tím, že pátrání iniciovali příbuzní zmizelých.

Pochmurný nález učinily úřady v okresu Salvatierra, kde se v poslední době zvýšil počet vražd v důsledku války znepřátelených drogových kartelů. V celém Guanajuatu s necelými šesti miliony obyvatel bylo mezi letošním lednem a srpnem evidováno 2250 vražd, což představuje nárůst o čtvrtinu v porovnání se stejným obdobím v předchozím roce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy