reklama
 
 

Hamáček zakázal prodej alkoholu během schůzí Sněmovny

6. 3. 2014 14:06
Předseda poslanců s tímto svým rozhodnutím seznámil ve čtvrtek organizační výbor Sněmovny.

Praha - Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) rozhodl, že se během schůzí nebude v žádném restauračním zařízení v budovách Sněmovny prodávat alkohol.

"Toto rozhodnutí by mělo problém vyřešit jednou provždy," prohlásil po jednání výboru Jan Hamáček.

O zákazu alkoholu mluví už delší dobu místopředsedkyně Sněmovny Jaroslava Jermanová (hnutí ANO), naposledy ve čtvrtek ráno v bulvárním deníku.

Jermanová Hamáčkovo rozhodnutí uvítala.

"Velmi vítám rozhodnutí pana předsedy. Je přirozené v zaměstnání nepít," prohlásila poté, co předseda poslanců oznámil své rozhodnutí.

Zahraniční návštěvy se napít smějí

Zákaz prodeje alkoholu se týká "všech gastronomických a klubových zařízení" ve dnech, kdy jedná celá Sněmovna, a to "od počátku jejich otevírací doby až do skončení jednacího dne".

Vítání např. zahraničních návštěv nové rozhodnutí předsedy Sněmovny neovlivní.

"Usnesení bude formulováno tak, aby se nedotklo protokolárních akcí," vysvětlil Hamáček.

Dotkne se ale soukromých akcí, třeba oslav, na které si jednotlivé poslanecké kluby pronajímaly některé restaurace. I při takových akcích bude muset alkohol povolit předseda Sněmovny nebo kancléř.

Konec mediálního tématu

Zároveň ale usnesení nezakáže alkohol na půdě Sněmovny jako takové, nikdo - ani vedení Sněmovny - nemá právo kontrolovat poslanecké kanceláře.

Jermanová sice ve čtvrtečním vydání deníku Blesk tvrdí, že je ochotna poslance i kontrolovat: "Klidně si jako místopředsedkyně Sněmovny vezmu diagnostické zařízení a budu obíhat poslance, u nichž mám podezření, že mají s alkoholem dlouhodobý a vážný problém. A sankce může řešit vybraný výbor Sněmovny."

Předseda Sněmovny Jan Hamáček ale upozorňuje, že na to fakticky žádné právo nemá.

autoři: Jan Němec, Lucie Stuchlíková | 6. 3. 2014 14:06

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama