Google se spojil s Centrum Holdings a dotahuje Seznam

Ekonomika Ekonomika
29. 12. 2010 19:43
Google a Centrum Holdings uzavřely strategické partnerství, první ve střední Evropě
Reklamní systém Google AdWords bude v Česku nabízet obchodní síť Centrum Holdings.
Reklamní systém Google AdWords bude v Česku nabízet obchodní síť Centrum Holdings. | Foto: Reuters

Praha- Česká republika patří k těm několika málo světovým výjimkám, kde Google není jedničkou mezi internetovými vyhledavači.

Také s ohledem na tuto skutečnost se česká pobočka firmy rozhodla prohloubit svou spolupráci s mediálním domem Centrum Holdings (který je vydavatelem Aktuálně.cz) a v září oznámily obě společnosti uzavření strategického partnerství.

V rámci dohody Centrum Holdings od 1. října v Česku autorizovaně nabízí reklamu AdWords. Stal se tím prvním takovým distributorem reklamních služeb Google AdWords v regionu střední a východní Evropy.

Portály Centrum a Atlas vlastněné Centrum Holdings používají vyhledávání Googlu, a také díky tomu se Googlu v roce 2010 podařilo snížit náskok vedoucího Seznamu.

Podle zářijové statistiky Toplist, která sleduje, které vyhledávače Češi používají pro přístup na české stránky, pokles podíl Seznamu o více než tři procenta na 53 procen uživatelů. Google naopak svůj podíl o sedm procentních bodů zvýšil a dosáhl 44 procent. Tento údaj však označuje i zahraniční uživatele, při započítání pouze českých uživatelů byl podíl o osm procent nižší.

Centrum Holdings nabízí reklamu ve vyhledávání Google, ale také na největším videoportálu YouTube a na vlastních portálech Žena.cz.

Nabídku služeb pro malé a střední podniky má v Centrum Holdings na starosti Agentura Najisto. Službu chtějí obě společnosti nabízet i v dalších zemích, kde skupina působí, tedy na Slovensku a v Chorvatsku.

"Podpora lokálních partnerů je pro nás od začátku klíčová a společně s Centrum Holdings teď spojíme kvalitní lokální zkušenost i obsah s vyspělou technologií. Naše aktivity nám potvrdily, že o e-marketing je ze strany malých a středních firem velký zájem," uvedla k partnerství Taťána le Moigne, ředitelka českého Googlu.

Nabízením AdWords by spolupráce obou společností neměla skončit, Centrum Holdings chce v budoucnu nabídnout i další technologie Googlu, například online mapy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

O funkci předsedy ČSSD se budou ucházet Jukl, Krejčík, Maláčová, Turoňová či Šmarda. Sjezd bude 10. prosince

O funkci předsedy ČSSD se plánují na prosincovém sjezdu opětovně ucházet ředitel městské knihovny v Poličce Jan Jukl a bývalý šéf Vojenského zpravodajství Miroslav Krejčík. Kandiduje i pardubický sociální demokrat Jaromír Landsman. Již dříve kandidaturu oznámili ministryně práce v demisi Jana Maláčová, někdejší místopředseda ČSSD Michal Šmarda a členka odborné právní komise sociální demokracie Jana Turoňová.

Mimořádný sjezd ČSSD se uskuteční 10. prosince on-line poté, co koncem října rezignoval předseda strany Jan Hamáček. Ke dni sjezdu skončí i zbytek užšího vedení. Rezignace jsou reakcí na volební výsledek ČSSD, která v říjnových volbách do Sněmovny se ziskem 4,65 procenta hlasů nepřekročila zákonnou pětiprocentní hranici a do dolní komory se nedostala poprvé za dobu samostatné ČR

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Nový majitel Aera už ve Vodochodech neplánuje mezinárodní letiště

Nový majitel výrobce letecké techniky Aero Vodochody nepočítá s vybudováním mezinárodního civilního letiště pro osobní ani nákladní přepravu. Letiště bude sloužit hlavně pro firemní potřeby. Uvedl to mluvčí Aera Vodochody Tobiáš Tvrdík. Vytvořit ve Vodochodech mezinárodní letiště, které by mohlo konkurovat Ruzyni, plánoval předchozí majitel Aera, investiční skupina Penta.

Majitelem Aera Vodochody je od září společnosi HSC Aerojet, v níž má většinu maďarský finančník Szalay-Bobrovniczky. Menší podíl vlastní česká skupina Omnipol. "Po změně majitelů Aera Vodochody se s vybudováním mezinárodního civilního letiště pro osobní ani nákladní přepravu už nepočítá. Noví vlastníci společnosti jsou přesvědčení, že letiště ve Vodochodech má sloužit zejména potřebám Aera," uvedl Tvrdík.

Zdroj: ČTK
Další zprávy