GE Money Bank vydělala přes 1,5 miliardy

alt
26. 8. 2008 12:31
Objem úvěrů stoupl o čtvrtinu
Foto: GE Money Bank

Praha - Přes 1,5 miliardy korun čistého vydělala v prvním pololetí GE Money Bank. To je o necelá čtyři procenta více než za stejné období loni, oznámila banka.

Počet klientů stoupl podobným tempem, na konci června jich GE Money Bank evidovala 928 tisíc.

"V první polovině roku 2008 jsme pokračovali v silném růstu, zejména pokud jde o úvěry a spořící produkty. Portfolio našich Expres půjček poprvé přesáhlo 33 miliard korun," uvedl k pololetním výsledkům generální ředitel banky Peter Herbert.

Kromě samotných spotřebitelských úvěrů podle banky roste poptávka i po konsolidaci půjček.

Nové hypotéky i přes celkové zpomalení trhu v prvním pololetí dosáhly objemu 3,5 miliardy, uvedla banka. Oproti loňsku její hypoteční portfolio stouplo bezmála o 40 procent

Více si půjčovaly i malé a střední podniky, růst byl rychlý hlavně v sektoru zemědělství. GE Money Bank navíc v prvním pololetí dokončila převzetí firmy AgroConsult Bohemia, která zemědělcům radí s dotacemi.

Bilanční suma banky se zvýšila o necelou čtvrtinu na 93 miliard korun. Celkový objem úvěrů klientům stoupl o 22 procent na 88 miliard.

Čtete dále:
GE Money koupila poradenskou firmu AgroConsult
Čtvrtá největší banka na trhu má nového vládce 
ČSOB vydělala v pololetí 5,5 miliardy
UniCredit Bank zvýšila zisk o polovinu
Česká spořitelna vydělala měsíčně přes miliardu
Komerční banka vydělala o pětinu víc: 6,5 miliardy

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
Další zprávy