Foto: Vedro na Karlštejně. Vysoké teploty odrazují od návštěvy klenotu turistického byznysu

Foto: Vedro na Karlštejně. Vysoké teploty odrazují od návštěvy klenotu turistického byznysu
Centrální parkoviště v městysi Karlštejn je uprostřed prázdnin poloprázdné.
Nepřijely ani autobusy s turisty z Prahy.
Vypadá to, že je to kousek.
Prodejci marně vyhlížejí zákazníky.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
2. 8. 2018 18:10
Hrad Karlštejn je jednou z nejvíce navštěvovaných atrakcí v Česku. Stoupání v pětatřiceti stupních Celsia kolem stánků se suvenýry se stává torturou hodnou temného středověku.
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy