Česko je včelařská velmoc. Podívejte se na stáčení medu

Česko je včelařská velmoc. Podívejte se na stáčení medu
Na loukách nedaleko Prahy naleznete včelínů přehršel.
Na okolních loukách právě odkvétá řepka a to je pro leckterého včelaře ten pravý čas začít stáčet med. Oproti tomu květy hrachu v těsném sousedství s úly včely příliš nelákají.
K včelám přicházíme již brzy zrána, když jsou včely nejklidnější.
Na česnu je provoz. Jaro je pochopitelně obdobím, kdy jsou včely nejpilnější.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
8. 6. 2014 15:00
Fotoreportáž: V České republice je přes půl milionu včelstev. Cena medu je tak jedna z nejnižších v Evropě.

Med z obchodních řetězců je často nejasného původu. Česká republika je přitom medovou velmocí. Jen málo včelařů u nás prodává med přímo do výkupen medu. Tyto ceny pro ně nejsou tolik výhodné.

Tuzemští včelaři proto často dávají přednost takzvanému prodeji ze dvora. Navštívili jsme jednoho z nich při stáčení medu.

Fotoreportáž ukazuje, že včelaření se nedělá jen kvůli "kšeftu", ale že jde o srdcovou záležitost, při níž se nesmí hledět na nějaké to žihadlo.  

 

Právě se děje

před 5 minutami

CSKA nabídl českého hokejistu Sekáče ostatním klubům KHL

Vedení hokejistů CSKA Moskva už nemá zájem o Jiřího Sekáče. Osmadvacetiletého českého útočníka nabídlo ostatním klubům Kontinentální ligy, ty nyní mají dva dna na rozmyšlenou. Podle agentury RIA-Novosti by po českém reprezentantovi mohly sáhnout nejspíš Barys Nur-Sultan nebo Dinamo Minsk.

Sekáč předloni vyhrál Gagarinův pohár s Kazaní, o rok později zamířil do CSKA. V sezoně nedokončené kvůli koronaviru odehrál kladenský rodák 45 zápasů a zaznamenal 25 bodů za 12 gólů a 13 asistencí.

Smlouvu se slavným moskevským klubem Sekáč podepsal do dubna 2021. Podle ruských médií činil jeho roční plat v uplynulé sezoně 100 milionů rublů (33 milionů korun), v příští měl dostat 60 milionů rublů (20 milionů korun).

Další zprávy