Vy jste anděl, říkají. Dobrovolnice rozvezla rodinám zasaženým tornádem stovky dárků

Vy jste anděl, říkají. Dobrovolnice rozvezla rodinám zasaženým tornádem stovky dárků
Barbora Zdráhalová z Kroměřížska pomáhá lidem z obcí postižených tornádem už několik měsíců. Nyní shromáždila pro stovky dětí dárky pod stromeček.
Velkou radost měla také tato holčička v Mikulčicích, která hádala, co jí to "teta Bára" v krabici přivezla.
Jednaosmdesátiletá Jarmila Nováková z Mikulčic bydlí u dcery. Domek jí zničilo tornádo.
Znamenalo to kontaktovat mnoho dárců, svézt všechny dárky do postižených obcí a ještě před odvozem do jednotlivých rodin je rozdělit.
Foto: Radek Bartoníček
Radek Bartoníček Radek Bartoníček
24. 12. 2021 7:13
Přesně před půl rokem poznali lidé v několika vesnicích na jihu Moravy sílu tornáda. Poškodilo či zcela zničilo tam stovky domů. Mnozí je dosud opravují, nebo rovnou musí stavět nové. Reportér Aktuálně.cz zjišťoval, jak budou prožívat vánoční svátky a vydal se do postižených míst spolu s dobrovolníky, kteří tam pomáhají a rozvážejí po rodinách stovky vánočních dárků.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Arménský prezident Armen Sarkisjan rezignoval, vadil mu nedostatek pravomocí

Arménský prezident Armen Sarkisjan dnes oznámil, že se vzdává své funkce. Podle agentury AFP vysvětlil, že jako hlava státu nemá možnost ovlivňovat důležité otázky země v "těžkých časech". Osmašedesátiletý Sarkisjan byl prezidentem od dubna 2018.

"Prezident země nemá potřebné nástroje k tomu, aby mohl mít vliv na nejdůležitější otázky státu a národa jak v domácí, tak zahraniční politice," uvedl Sarkisjan. "Je to zcela neemotivní rozhodnutí," ujistil a vyzval k ústavní reformě, která by jeho nástupci umožnila práci za lepších podmínek.

Předloni svedla Arménie boje se sousedním Ázerbájdžánem o Náhorní Karabach. Příměří dojednané v Moskvě znamenalo pro Arménii významné územní ztráty. V průběhu války prezident opakovaně kritizoval premiéra Nikola Pašinjana a poukazoval na to, že nebyl do jednání zahrnut.

Také v loňském roce se Sarkisjan dostával opakovaně s Pašinjanem do konfliktu. Rozdělovala je například otázka odvolání šéfa arménské armády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy