Britský král Karel III. zrušil cestu do Francie, ale odhalili mu tam alespoň figurínu

Britský král Karel III. zrušil cestu do Francie, ale odhalili mu tam alespoň figurínu
Britský král Karel III. se dočkal voskové figuríny, která bude součástí expozice muzea Grévin v Paříži. Mezi zhruba 250 celebritami a historickými osobnostmi jsou političtí vůdci poměrně vzácní.
Figurína byla slavnostně odhalena v pátek 24. března 2023.
Asistenti galerie retušují voskovou figuru britského krále Karla III. během prezentace.
Na britský trůn nastoupil Karel III. v září 2022 po úmrtí matky královny Alžběty II.
Foto: Reuters
Reuters kah Reuters, kah
25. 3. 2023 19:16
Vosková figurína britského krále Karla III. byla slavnostně odhalena v pařížském muzeu Grévin. Podívejte se, jak se povedla. Panovník se na figurínu osobně zatím nepodívá, cestu do Francie, kterou měl v plánu, z bezpečnostních důvodů odložil. V zemi se konají bouřlivé protesty proti penzijní reformě prosazované vládou prezidenta Emmanuela Macrona.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 45 minutami

K čínské vesmírné stanici odstartovala loď Šen-čou 16 s trojicí astronautů

K čínské vesmírné stanici Tchien-kung v noci na úterý z pouště Gobi odstartovala loď Šen-čou 16 s trojicí astronautů, kteří vystřídají dosavadní posádku stanice. Napsala to dnes agentura Reuters, podle níž jde o pátý takový let k čínské vesmírné stanici od roku 2021.

Raketa Dlouhý pochod 2F, která loď nese, z vesmírného střediska v Ťiou-čchüanu na severozápadě Číny odstartovala v 9:31 místního času (3:31 SELČ). Na palubě Šen-čou 16 je podle agentury DPA poprvé i civilista. Vědec Kuej Chaj-čchao se má na vesmírné stanici soustředit na experimenty. Všichni dosavadní čínští astronauti byli členy armády.

Astronauti, kteří byli poslední půlrok na vesmírné stanici, se na Zem vrátí zřejmě v sobotu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy