Fotky: Uzavřený Václavák i zadržený poslanec Volný. Češi protestovali proti opatřením

Fotky: Uzavřený Václavák i zadržený poslanec Volný. Češi protestovali proti opatřením
Policie v neděli odpoledne uzavřela pražské Václavské náměstí, kam svolala na dnešek demonstraci proti vládním opatřením iniciativa My společně. Účastníci, jichž bylo na Václavském i Staroměstském náměstí několik set, neměli povinnou ochranu nosu a úst.
Demonstrace měla začít v 13:00. Poté co policisté uzavřeli prostor v okolí sochy svatého Václava.
Policie v týdnu avizovala, že bude na ohlášených demonstracích kontrolovat dodržování pravidel, která jsou omezena kvůli šíření koronaviru. Zaměřit se chtěla mimo jiné na to, zda je účastníků protestů povolený počet, jsou jen z okresu, kde se akce koná, a mají předepsanou ochranu nosu a úst.
Dnes tak policie nepustila za hranice okresů několik autobusů, které na demonstraci  do Prahy mířily proti vládním opatřením.
Foto: ČTK
ČTK ČTK
7. 3. 2021 16:30
Policie v neděli odpoledne uzavřela pražské Václavské náměstí, kam svolala na dnešek demonstraci iniciativa My společně. Do prostoru ohraničeného červenobílými zátarasy policisté pustili pouze stovku účastníků, což je nyní povolený počet lidí při shromážděních při epidemii koronaviru.
 

Právě se děje

před 15 minutami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy