Fotky měsíce: Tržby České zbrojovky nebo spisovatel, kterého potěšilo srovnání s Kunderou

Fotky měsíce: Tržby České zbrojovky nebo spisovatel, kterého potěšilo srovnání s Kunderou
V ohradě statku v Leštině nedaleko Votic na Benešovsku bychom trojnásobného vítěze Velké pardubické Tiumena nečekali. Statný hnědák dnes odpočívá na desítkách hektarů pastvin, nejraději v blízkosti dvou chladnokrevných koní. „Jako by z nich čerpal jejich klid a rozvahu,“ říká Patricie Pitříková (na snímku).
Stoprocentně čerstvý tatarský biftek z Argument Restaurant: Namletí masa a servírování porce dělí půl minuty. Pochoutka ze syrového masa se připravuje na nesčetně způsobů. Opravdu ale pochází od tatarských nájezdníků?
Třebešínský velodrom přežil jen díky cyklistům a nadšencům, kteří se zasadili jak o jeho stavbu, tak i pozdější rekonstrukce. S délkou 333 m, šířkou 7,8 m a zatáčkami klopenými na 34° představuje vůbec nejrychlejší dráhu v České republice.
„Miluji Prahu jako celek a vždy jsem chtěl v Praze bydlet. Když jsem se do ní přistěhoval, první ateliér jsem si pořídil na Vinohradech. Novinářům jsem pak říkal, že je to nejskvělejší místo. Teď jsem v Karlíně a všem říkám, že miluji Karlín, není to však neupřímné. Praha je mým snem, v Karlíně už zůstanu." Na snímku Rony Plesl, sochař, pedagog a sklář.
Foto: Tomáš Škoda
Vanda Nárožná Vanda Nárožná
4. 6. 2017 18:34
V Economii vzniká přibližně sedm obrazových témat denně. Fotografové a fotografky jsou posíláni na zajímavé rozhovory, reportáže i místa, která nejsou přístupná každému. Výběr těch nejpoutavějších záběrů, které vznikly během jednoho měsíce, si můžete prohlédnout zde.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brémy na úvod baráže doma remizovaly 0:0 s Heidenheimem

Fotbalisté Brém v úvodním zápase baráže o účast v německé lize remizovali 0:0 s Heidenheimem a nevyužili výhodu domácího prostředí. Za Werder nastoupili brankář Jiří Pavlenka a obránce Theodor Gebre Selassie. Odveta se hraje v pondělí.

Brémy v posledním bundesligovém kole deklasovaly Kolín nad Rýnem 6:1, ale třetí tým druhé ligy na svém stadionu přehrát nedokázaly. Domácí mužstvo navíc v 87. minutě oslabil kapitán a obránce Niklas Moisander, který byl vyloučen po druhé žluté kartě.

Heidenheim si v závěrečné přesilovce vytvořil tlak i šance, ale Pavlenka udržel čisté konto. I tak Werderu dál hrozí první sestup po 40 letech.

Baráž o účast v německé fotbalové lize - úvodní zápas:

Brémy - Heidenheim 0:0.

Odveta se hraje v pondělí.

před 2 hodinami

Senát USA schválil sankce za bezpečnostní zákon pro Hongkong, zbývá už jen podpis prezidenta Trumpa

Americký Senát schválil sankce proti bankám, jež spolupracují s čínskými představiteli, kteří se podíleli na přijetí kontroverzního bezpečnostního zákona pro Hongkong. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž ke vstupu normy v platnost zbývá už jen podpis prezidenta Donalda Trumpa. Zákon podle Washingtonu a dalších kritiků podrývá autonomii Hongkongu coby finančního centra pod čínskou správou.

Senát sankce přijal jednohlasně poté, co je ve středu rovněž bez výhrad podpořili členové Sněmovny reprezentantů. Schválená právní norma zavádí postihy subjektů, které pomáhají omezovat autonomii Hongkongu, i finančním institucím, které těmto subjektům pomáhají v podnikání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy