FOTO Okřídlený lev odhalen. Jeho budoucnost je nejistá

FOTO Okřídlený lev odhalen. Jeho budoucnost je nejistá
Na pražském Klárově, za pomníkem druhému odboji...
... stojí zahalen druhý pomník druhému odboji.
Kapela je nastoupena.
Delegace připravena.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
17. 6. 2014 21:30
Bez potřebných povolení, ale slavnostně. Tak byl odhalen památník československých letců.

Tři miliony a tři sta tisíc českých korun vybrali mezi sebou Britové žijící v Praze a věnovali je na sochu řvoucí šelmy s perutěmi.

Má připomínat dva a půl tisíce Čechů a Slováků, kteří bojovali, i když jejich armáda kapitulovala. Pomohli Britům uhájit svou zem a Československu vrátit čest.

Půltunový bronzový památník odhalil vlastní rukou sir Nicholas Soames, poslanec britského parlamentu a bývalý ministr obrany, který je vnukem britského válečného vůdce sira Winstona Churchilla.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy