Obrazem: Štěnice, špína a zápach. Kladno je plné ubytoven, zájemců mají spoustu

Obrazem: Štěnice, špína a zápach. Kladno je plné ubytoven, zájemců mají spoustu
Ubytovny v ulici Americká patří podle pracovníků organizace Člověk v tísni k těm vůbec nejhorším v Kladně.
Zdejší se však s novináři bavit nechtějí. Bojí se, že je majitelé pak za to budou pokutovat, či jim jednoduše neprodlouží smlouvu.
Do budovy nesmí nově ani pracovníci Člověka v tísni, kteří poskytují sociální pomoc. Majitelé ubytoven je trestají za to, že novinářům popisují zdejší podmínky.
Uvnitř ubytovny je běžně k vidění nejrůznější hmyzí havěť. Momentálně navíc ubytovnu sužuje svrab.
Foto: Martin Kovář
Radek Dragoun Martin Kovář, Radek Dragoun
26. 8. 2019 5:30
Kladno je s téměř 70 tisíci obyvateli největším městem v Středočeském kraji. Přestože s chudobou jsou spojovány především obce v jiných krajích, i tady žije mnoho sociálně slabých rodin. A je zde také spoustu ubytoven, které jsou v řadě případů v otřesném stavu. Nájemníci mají společné záchody, koupelny i kuchyňku, po zemi leze různá hmyzí havěť. I přesto mají provozovatelé spousty zájemců o bydlení.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy