Rakev vezlo jeho milované auto, královna seděla sama. Poslední rozloučení s Philipem

Rakev vezlo jeho milované auto, královna seděla sama. Poslední rozloučení s Philipem
Ve 14:40 místního času (15:40 SELČ) byla Philipova rakev vynesena ze soukromé kaple.
Zatímco většina smutečních hostů šla za doprovodu smuteční hudby pěšky, královna Alžběta II. jela v černém voze Bentley.
Britská královská rodina a spolu s ní celá země se v sobotu rozloučily s princem Philipem, vévodou z Edinburghu. Podívejte se na fotky ze smutečního dne.
Od Philipova úmrtí řada lidí přináší k windsorskému hradu květiny. "Jsme tu hlavně kvůli královně," řekla agentuře AP Barbara Leeová, která ke hradu dorazila se svými dětmi a vnoučaty. "Musí z toho být úplně zničená," dodala.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
17. 4. 2021 17:12
Britskou státní hymnou v sobotu skončil pohřební obřad prince Philipa, manžela královny Alžběty II., který zemřel minulý pátek ve věku 99 let. Jeho rakev byla předtím spuštěna do královské krypty v kapli svatého Jiří na hradu Windsor po asi 50minutovém obřadu, při němž se vzpomínalo na Philipovu minulost v královském námořnictvu a sedm desetiletí služby Británii po boku královny.
 

Právě se děje

před 58 minutami

V Praze bude sídlit středoevropský projekt na výzkum dezinformací

V Praze bude sídlit středoevropský projekt, který se zaměřuje na výzkum dezinformací. Vybrala ho Evropská komise a bude jedním z osmi stejně orientovaných středisek v Evropské unii, sdělila mluvčí Českého vysokého učení technického (ČVUT) Andrea Vondráková. Odborníci z ČVUT a Univerzity Karlovy podle ní program povedou.

Středisko bude součástí evropského projektu, který bojuje s dezinformacemi. Regionální centra mají hledat způsoby odhalování a šíření dezinformací, jejich vliv na populaci a vytvářet metodiku i pro veřejné instituce. Chtějí k tomu spojit společensko-vědní a technický výzkum. Cílem je například zjišťování zkreslených informací pomocí umělé inteligence či posilování digitální a mediální gramotnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy