Obrazem: Neuvěřitelný život Tomáše Slavaty. Od outsidera po Ironmana a oceňovaného filantropa

Obrazem: Neuvěřitelný život Tomáše Slavaty. Od outsidera po Ironmana a oceňovaného filantropa
Tomáš Slavata měl velmi složit dětství, rodina prakticky nefungovala. S jednou z mála fotek, co z této doby mám jezdí po přednáškách se školáky. A také se svým velkým životním příběhem.
"Vzepřít se osudu" je jeho životním krédem. Svým příběhem chce dětem ukázat, že i z absolutního dna se dá dostat až na vrchol.
Ačkoliv se o něj rodina nestarala a závodil ve školním oblečení a těžkých botách, nezměrnou dřinou a vůlí dokázal porážet ostatní. Díky tomu si vydobyl respekt u druhých, kteří se mu  před tím posmívali.
Pořádá desítky závodů ročně - v triatlonu, duatlonu, atletice i cyklistice. Jsou pro jakékoliv příchozí dítě a zdarma.
Foto: Archiv Tomáše Slavaty
Domácí Domácí
13. 5. 2017 11:57
Tomáš Slavata (36) razí zásadu že všechno zlé je pro něco dobré. Kdyby prý neprožil krušné dětství bez zájmu matky i okolí, nenašel by v sobě to silné odhodlání vzepřít se osudu a nebyl by úspěšný sportovec ani uznávaný filantrop s mnoha oceněními.
 

Právě se děje

před 42 minutami

Bergamo brankami Muriela zvítězilo na hřišti posledního Crotone

Fotbalisté Bergama zvítězili v 6. kole italské ligy na hřišti posledního Crotone 2:1. Oba góly účastníka Ligy mistrů vstřelil útočník Luis Muriel. Atalanta v Serii A uspěla po dvou porážkách a v neúplné tabulce se na rozdíl bodu přiblížila k vedoucímu AC Milán, který nastoupí až v neděli v Udine.

Devětadvacetiletý Kolumbijec Muriel se nejprve v 26. minutě šikovně uvolnil na hranici vápna a přesně zakončil. Atalanta skórovala v 16. venkovním utkání v řadě, což je nejdelší série v klubové historii. O 12 minut později Muriel vstřelil čtvrtý gól v ligové sezoně, na hattrick už ale nezaútočil, do druhého poločasu ho na hrotu útoku vystřídal krajan Duván Zapata.

Domácí dokázali už jen snížit zásluhou Simyho a zůstali na dně tabulky. Dosud jediný bod získal nováček paradoxně v souboji s mistrovským Juventusem.

Inter Milán doma prohrával s Parmou po gólech Gervinha už dvougólovým rozdílem, nakonec ale remizoval 2:2. Bod "Nerazzurri" zařídil v druhé minutě nastavení Ivan Perišič. Inter nevyhrál potřetí z posledních čtyř zápasů, v tabulce se přesto nachází na pohárových příčkách.

Další zprávy