Obrazem: Ganina jáma a Porosenkova louka. Místa, kde rudí zahrabali carskou rodinu

Foto: Jan Gazdík
Jan Gazdík Jan Gazdík
9. 6. 2019 9:55
Historie Ruska je bohatá na období s málo vídanými krutostmi a krveprolitím. Patří k nim i občanská válka v letech 1917 až 1920. Reportér Aktuálně.cz navštívil při putování Uralem a Povolžím místa, kde se psala po desítky let utajovaná ruská historie. Seznamte se se dvěma z nejpalčivějších, o nichž panuje stále mnoho mýtů, fám a lží - Ganinou jámou a Porosenkovou loukou. Boleševici na nich před sto lety v tajnosti zahrabali ostatky jimi vyvražděné rodiny cara Mikuláše II. A aby je už nikdo nikdy nenašel, naházeli na ně granáty a polili kyselinou sírovou. Amatérští badatelé našli ostatky v roce 1978 (v utajení) a pak v roce 2007. Dnes jsou nedaleko Jekatěrinburgu až ikonická pietní místa.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy