Obrazem: Fréza prorazila sněhové bariéry v Krkonoších, jsou vysoké až šest metrů

Obrazem: Fréza prorazila sněhové bariéry v Krkonoších, jsou vysoké až šest metrů
Někteří turisté vyráží na horské túry už nyní, pravá jarní sezóna ale teprve začne.
Letní počasí zatím do hor nedorazilo, na hřebenech stále leží několik desítek centimetrů sněhu.
Někteří turisté vyráží na horské túry už nyní, pravá jarní sezóna ale teprve začne.
Turisté si přesto do hor cestu našli, vyrazili třeba na běžky nebo na skialpy.
Foto: Miloš Šálek, www.fotosalek.com
Dan Poláček ČTK Dan Poláček, Jana Kramlová, ČTK
Aktualizováno 10. 5. 2021 11:58
I když se do Česka vrací letní teploty, na některých místech stále zůstává silná sněhová pokrývka. V Krkonoších začala fréza ve středu prorážet masu sněhu na cestě vedoucí k Luční boudě, a to mezi Výrovkou a kaplí Památník obětem hor. Vrstva navátého sněhu je vysoká čtyři až šest metrů. Přípravy na letní turistickou sezonu pokračovaly i o víkendu.
 

Právě se děje

před 25 minutami

ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace tepláren 30 až 40 miliard Kč

Energetická společnost ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace a transformace svých teplárenských lokalit na nová paliva 30 až 40 miliard korun. Největší část půjde do lokality Mělník. Místopředseda představenstva ČEZ Pavel Cyrani na úterní konferenci Institutu pro veřejnou diskusi o budoucnosti českého teplárenství uvedl, že celkové investiční výdaje v Mělníku mohou od letoška do roku 2030 dosáhnout na 20 až 30 miliard korun.

"Lokalita Mělník dodává teplo pro Prahu, je největší a představuje tedy největší část investic. Do transformace ostatních teplárenských lokalit ČEZ na šetrnější zdroje předpokládáme investovat do deseti miliard korun celkem," řekl mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Další teplárny má polostátní energetická společnost v Trmicích, Dětmarovicích, Hodoníně, Poříčí, Dvoře Králové nebo Jindřichově Hradci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy