Obrazem: Fréza prorazila sněhové bariéry v Krkonoších, jsou vysoké až šest metrů

Obrazem: Fréza prorazila sněhové bariéry v Krkonoších, jsou vysoké až šest metrů
Někteří turisté vyráží na horské túry už nyní, pravá jarní sezóna ale teprve začne.
Letní počasí zatím do hor nedorazilo, na hřebenech stále leží několik desítek centimetrů sněhu.
Někteří turisté vyráží na horské túry už nyní, pravá jarní sezóna ale teprve začne.
Turisté si přesto do hor cestu našli, vyrazili třeba na běžky nebo na skialpy.
Foto: Miloš Šálek, www.fotosalek.com
Dan Poláček ČTK Dan Poláček, Jana Kramlová, ČTK
Aktualizováno 10. 5. 2021 11:58
I když se do Česka vrací letní teploty, na některých místech stále zůstává silná sněhová pokrývka. V Krkonoších začala fréza ve středu prorážet masu sněhu na cestě vedoucí k Luční boudě, a to mezi Výrovkou a kaplí Památník obětem hor. Vrstva navátého sněhu je vysoká čtyři až šest metrů. Přípravy na letní turistickou sezonu pokračovaly i o víkendu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 59 minutami

Německé strany začaly formálně jednat o koalici, kancléře chtějí volit na Mikuláše

Němečtí sociální demokraté (SPD), Zelení a liberálové (FDP) chtějí koaliční smlouvu o budoucí vládě vypracovat do konce listopadu, uvedli zástupci těchto politických uskupení. Ve čtvrtek formálně začínají koaliční vyjednávání. Volbu nového spolkového kancléře plánují v týdnu od 6. prosince.

Příští středu začnou fungovat pracovní skupiny zabývající se jednotlivými tématy. Současnou šéfku německé vlády Angelu Merkelovou má na tomto postu nahradit Olaf Scholz z SPD. Kancléře volí poslanci Spolkového sněmu (Bundestagu), potřebná je většina všech členů této komory parlamentu.

Volby v Německu se konaly 26. září a těsně zvítězila SPD s 25,7 procenta hlasů, druhá skončila konzervativní unie CDU/CSU s 24,1 procenta hlasů. Rozhodující slovo v dalším politickém vývoji připadlo dvěma menším stranám, FDP a Zeleným, které by byly schopné sestavit koalici jak se sociálními demokraty, tak s křesťanskými demokraty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy