Obrazem: Opuštěnou železnici v Praze nahradí park s promenádou pro pěší a cyklisty

Současnou železniční trať nahradí stezka pro pěší a cyklisty
V okolí promenády a parku bude několik míst pro trávení volného času, například hřiště.
Vizualizace promenády pod vršovickým sídlištěm Vlasta. Uprostřed část zachovaného kolejiště, vpravo nová trať z Prahy na Benešov a České Budějovice.
Promenáda u nynější železniční zastávky Praha-Strašnice. Železný most ze 30. let minulého století zůstane zachovaný, stejně jako některé další historické prvky - kamenný podchod z 19. století nebo nýtovaný most z roku 1918. K vidění budou také části původního kolejiště, osvětlení, pražců a návěstidel.
Architekti počítají i se zachováním těchto osvětlovacích věží s krakorci.
Foto: Tomáš Cach, Terra Florida, Petr Tej
Mirko Kašpar Mirko Kašpar
26. 11. 2020 14:44
Pražský magistrát má hotovou studii promenády s parkem, která nahradí rušenou železniční trať mezi Vršovicemi a Zahradním Městem. Stavba by mohla začít v roce 2022 a skončit o dva roky později. Jeden pás bude určen pěším, druhý cyklistům a inline bruslařům. Na promenádě zůstanou zachovány i některé železniční prvky jako části kolejí, návěstidel nebo mosty. Vlaky pojedou po nové čtyřkolejné trati.
 

Právě se děje

před 9 minutami

Utah i díky 21 trojkám vyhrál v NBA pošesté za sebou

Basketbalisté Utahu porazili New Orleans 118:102 a natáhli v NBA aktuálně nejdelší vítěznou sérii na šest utkání. Po desáté výhře v sezoně vyrovnali bilanci losangeleských Clippers (10-4) na druhém místě Západní konference a dotírají na vedoucí tým soutěže Lakers, kteří mají oproti oběma pronásledovatelům na kontě o úspěch víc.

Výsledky NBA:

Denver - Oklahoma City 119:101, Utah - New Orleans 118:102.

Další zprávy