Obrazem: Opuštěnou železnici v Praze nahradí park s promenádou pro pěší a cyklisty

Současnou železniční trať nahradí stezka pro pěší a cyklisty
V okolí promenády a parku bude několik míst pro trávení volného času, například hřiště.
Vizualizace promenády pod vršovickým sídlištěm Vlasta. Uprostřed část zachovaného kolejiště, vpravo nová trať z Prahy na Benešov a České Budějovice.
Promenáda u nynější železniční zastávky Praha-Strašnice. Železný most ze 30. let minulého století zůstane zachovaný, stejně jako některé další historické prvky - kamenný podchod z 19. století nebo nýtovaný most z roku 1918. K vidění budou také části původního kolejiště, osvětlení, pražců a návěstidel.
Architekti počítají i se zachováním těchto osvětlovacích věží s krakorci.
Foto: Tomáš Cach, Terra Florida, Petr Tej
Mirko Kašpar Mirko Kašpar
26. 11. 2020 14:44
Pražský magistrát má hotovou studii promenády s parkem, která nahradí rušenou železniční trať mezi Vršovicemi a Zahradním Městem. Stavba by mohla začít v roce 2022 a skončit o dva roky později. Jeden pás bude určen pěším, druhý cyklistům a inline bruslařům. Na promenádě zůstanou zachovány i některé železniční prvky jako části kolejí, návěstidel nebo mosty. Vlaky pojedou po nové čtyřkolejné trati.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americké ministerstvo financí poprvé povede žena, exšéfka centrální banky Yellenová

Americký Senát schválil Janet Yellenovou do funkce ministryně financí v administrativě demokratického prezidenta Joea Bidena. Bývalá šéfka americké centrální banky (Fed) bude první ženou, která resort financí za 232 let jeho existence povede, připomněla agentura AP. Senátní výbor pro zahraniční vztahy též schválil nominaci Antonyho Blinkena do pozice šéfa americké diplomacie.

Podle agentury AP se pro Yellenovou ve 100členném Senátu vyslovilo 84 senátorů, 15 bylo proti. Očekává se, že bude hrát klíčovou roli ve schválení Bidenova stimulačního balíku v hodnotě 1,9 bilionu dolarů (bezmála 41 bilionů korun). Návrh naráží na tvrdý odpor republikánů, kterým se zdá příliš vysoký.

Zdroj: ČTK
Další zprávy