Navzdory krizi jsou Češi rekordně štědří. Podívejte, jak jejich peníze pomáhají

Člověk v tísni mohl díky štědrosti českých dárců vybavit i ty nejchudší rodiny technikou pro dálkovou výuku.
V reakci na pandemii zařadil Člověk v tísni v charitativním e-shopu SkutečnýDárek.cz certifikát Boj s covidem v Česku, který je určen na dluhové poradenství, doučování dětí na dálku a zpřístupnění techniky, aby se mohly zapojit do on-line výuky. V urgentních případech zajišťuje organizace i potravinovou pomoc.
"Pracovníci naší Help linky i stovka kolegů v terénu pomáhají lidem, kteří přišli o práci nebo upadli do těžko řešitelných dluhů," líčí koordinátoři z Člověka v tísni.
Lidé z Česka darují každý rok přes e-shop SkutečnýDárek.cz o něco více pomoci než ten předešlý. Od roku 2009, kdy projekt začínal, vzrostla hodnota darů z necelých pěti milionů na loňských 22,5 milionu korun.
I letos už výsledky od listopadu do počátku prosince 2020 o půl milionu korun přesahují minulý rok. V listopadu a prosinci přitom lidé nakoupí 84 procent těchto dárků.
Foto: Člověk v tísni
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
Aktualizováno 25. 12. 2020 17:52
Jak říká ředitel organizace Člověk v tísni Šimon Pánek, krize dopadá nejvíce na ty nejslabší. V Česku to jsou neúplné domácnosti se školáky nebo lidé, kteří upadli do dluhů. Ve světě pak jde o obyvatele nejchudších nebo válkou zasažených zemí, rodiny, které krize zastihla zcela bez rezerv. Těm všem je možné pomoci, Češi dávají na charitu rekordní částky.
 

Právě se děje

před 44 minutami

Zábranský bude hrát ve Finsku za Jukurit Mikkeli

Hokejový obránce Libor Zábranský bude působit ve finském klubu Jukurit Mikkeli. Dvacetiletý hráč, který v této sezoně hostoval z Komety Brno v Karlových Varech, na severu Evropy podepsal dvouletou smlouvu.

Bývalý kapitán juniorské reprezentace se loni vrátil do Evropy po třech sezonách, které strávil v zámoří. Nezamířil ale do mateřské Komety, kterou vlastní jeho otec, ale hrál za Karlovy Vary. V dresu Energie nasbíral v 51 zápasech základní části extraligy 14 bodů za sedm branek a stejný počet asistencí. Ve čtyřech utkání play off se neprosadil.

Do Jukuritu si Zábranského vybral nový trenér a hvězda finského hokeje Olli Jokinen. "Je mi ctí hrát za klub s takovou historií. Vždy jsem chtěl působit ve Finsku a už se nemohu dočkat, až do Mikkeli přijedu. Věřím, že příští sezonu dokážeme velké věci," uvedl Zábranský na webu svého nového zaměstnance. V současnosti se seniorskou reprezentací chystá na přípravné zápasy proti Rakousku.

V aktuální sezoně oblékali dres předposledního týmu finské soutěže obránce Jakub Galvas a útočník Šimon Stránský. Oba by měli mít smlouvu i na příští sezonu, Galvas se však zřejmě bude snažit prosadit v zámoří, kde jej draftovalo Chicago.

Další zprávy