Navzdory krizi jsou Češi rekordně štědří. Podívejte, jak jejich peníze pomáhají

Člověk v tísni mohl díky štědrosti českých dárců vybavit i ty nejchudší rodiny technikou pro dálkovou výuku.
V reakci na pandemii zařadil Člověk v tísni v charitativním e-shopu SkutečnýDárek.cz certifikát Boj s covidem v Česku, který je určen na dluhové poradenství, doučování dětí na dálku a zpřístupnění techniky, aby se mohly zapojit do on-line výuky. V urgentních případech zajišťuje organizace i potravinovou pomoc.
"Pracovníci naší Help linky i stovka kolegů v terénu pomáhají lidem, kteří přišli o práci nebo upadli do těžko řešitelných dluhů," líčí koordinátoři z Člověka v tísni.
Lidé z Česka darují každý rok přes e-shop SkutečnýDárek.cz o něco více pomoci než ten předešlý. Od roku 2009, kdy projekt začínal, vzrostla hodnota darů z necelých pěti milionů na loňských 22,5 milionu korun.
I letos už výsledky od listopadu do počátku prosince 2020 o půl milionu korun přesahují minulý rok. V listopadu a prosinci přitom lidé nakoupí 84 procent těchto dárků.
Foto: Člověk v tísni
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
Aktualizováno 25. 12. 2020 17:52
Jak říká ředitel organizace Člověk v tísni Šimon Pánek, krize dopadá nejvíce na ty nejslabší. V Česku to jsou neúplné domácnosti se školáky nebo lidé, kteří upadli do dluhů. Ve světě pak jde o obyvatele nejchudších nebo válkou zasažených zemí, rodiny, které krize zastihla zcela bez rezerv. Těm všem je možné pomoci, Češi dávají na charitu rekordní částky.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy