Obrazem: Studují medicínu. Deset hodin denně kromě neděle jezdí v odběrové sanitce

Jonáš Paleček a Jan Ohnisko slouží při studiu medicíny dlouhé směny v odběrové sanitce.
Honza je koordinátor, domlouvá výjezdy se zdravotnickým operačním střediskem.
Jonáš pak v ochranném obleku vstupuje do domácností potenciálně nemocných a provádí odběry.
Pražská záchranná služba má dvě taková vozidla, která na podněty hygienické stanice vysílá za lidmi, kteří se nemohou sami dostavit na odběrná místa.
Koordinátor dá z předvyplněné obálky kolegovi testovací sadu, s tou už do bytu vstupuje jen on. V ochranném obleku.
Foto: Univerzita Karlova/Vladimír Šigut
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
Aktualizováno 26. 10. 2020 22:14
Studenti medicíny na Univerzitě Karlově jsou podobně jako již na jaře opět v akci v boji proti nemoci covid-19. Vidět jsou nejen v nemocnicích, ale přímo v terénu. Podívejte se na desetihodinovou směnu v odběrové sanitce pražské záchranky, v níž jezdí dva studenti třetího a šestého ročníku 1. lékařské fakulty UK v Praze.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy