Medici pomáhají bojovat o životy na urgentní péči. Podívejte se na jejich službu

Medici pomáhají bojovat o životy na urgentní péči. Podívejte se na jejich službu
Na urgentu KARIM se lékařský personál v současnosti stará o deset pozitivních pacientů s covidem-19 v nejtěžším stavu. Jedná se o maximální kapacitu oddělení.
Studenti medicíny zde zastávají podpůrné práce.
Uvolňují tak ruce kvalifikovaným zdravotníkům pro vysoce odborné a specializované činnosti.
Jedním z pomáhajících studentů je Ilja Bulat z 5. ročníku oboru všeobecné lékařství 1. lékařské fakulty UK. Ten na oddělení pracoval již během jarní vlny, takže se tu již pohybuje s jistotou.
Foto: Univerzita Karlova/Vladimír Šigut
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
1. 11. 2020 13:08
Nahlédněte do Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (KARIM) ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Zdejší oddělení urgentní péče zkouší zachraňovat životy pacientů v nejtěžším stavu. Pomáhají jim také medici z 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Jihomoravští hasiči kvůli bouřkám zasahovali u 50 událostí, hlavně u spadlých stromů

Jihomoravští hasiči dnes večer v souvislosti s bouřkami dosud zasahovali u více než 50 událostí. Nejčastěji to jsou stromy, které spadly na silnici. Hasiči také odčerpávali vodu ze zatopeného rodinného domu. Zhruba od 20:30 vyjíždějí převážně na Znojemsko, poté se bouřka přesunula na Brněnsko.

"Kromě popadaných stromů jsme zajistili také jednu nalomenou májku a pomáhali u dopravní nehody, kde auta narazila do spadlého stromu. Mělo by to být bez zranění. Naštěstí zatím není nic vážného," řekl zhruba ve 21:45 mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Kolem 22:00 začali hasiči evidovat první případy v Brně.

Pro Jihomoravský kraj platí podle webu meteorologů výstraha před velmi silnými bouřkami, někdy i s přívalovými srážkami, celou noc. Pondělní ráno a dopoledne by mělo být klidné, výstraha opět platí od odpoledne až do noci na úterý. Pro Boskovice a Tišnov platí rovněž povodňová bdělost.

Zdroj: ČTK
Další zprávy