Otrávených návnad stále přibývá, v přírodě je hledá kynoložka. Jako jediná v Česku

Otrávených návnad stále přibývá, v přírodě je hledá kynoložka. Jako jediná v Česku
Do terénu vyjíždí se svým psem Vikim.
...
V místě byl také nahlášen nález tří mrtvých lišek (na hromadě).
Klára Hlubocká se jako jediná v Česku specializuje na vyhledávání zvířat otrávených například karbofuranem...
Foto: Libor Fojtík
Libor Fojtík Libor Fojtík, Viktor Votruba
11. 3. 2021 20:38
Kynoložka Klára Hlubocká vyhledává otrávené návnady, které zabíjí divoká zvířata, včetně vzácných dravců. Se svým psem Vikim má teď víc výjezdů než dříve. Minulý měsíc našla největší počet otrávených zvířat na jedné lokalitě, co pamatuje. U obce Sedlice na Příbramsku jich napočítala šestnáct, včetně jednoho orla mořského. Minulý týden vyrazila na Příbramsko ke třem liškám. Ty ale byly zastřelené.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Fotbalisté Turína uhráli remízu na Laziu a zachránili se, sestupuje Benevento

Fotbalisté FC Turín uhráli v dohrávce 25. kola italské ligy bezgólovou remízu na hřišti Lazia Řím, jež v závěru nastřelilo dvě tyče, a zachránili se v Serii A. Nejvyšší soutěž jako třetí opouští Benevento, které se připojí už k dříve známým sestupujícím Crotone a Parmě.

Turín získal potřebný bod navzdory tomu, že v posledních minutách čelil velkému tlaku favorizovaného Lazia. V 84. minutě domácí kanonýr Ciro Immobile nastřelil z penalty jen tyč, stejně jako v šesté nastavené minutě hlavou Manuel Lazzari.

Kolo před koncem tak Turín získal čtyřbodový náskok před osmnáctým Beneventem, které trénuje bývalý hvězdný útočník Filippo Inzaghi. Lazio vedené jeho mladším bratrem Simonem skončí šesté a bude hrát v příští sezoně Evropskou ligu.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy