Foto: Tak dnes vypadá opravdový Jindra Hojer. Je mu 95, křtil knihu a chystá další

Jindra Hojer se svým někdejším kolegou z chemického výzkumného ústavu na křtu své knihy v Pardubicích.
Jindra Hojer je znám z desítek knih a časopisů. Spisovatel Jaroslav Foglar si do svých legendárních příběhů o Rychlých šípech s povolením Jindrových rodičů půjčil nejen jeho jméno, ale i povahu - slušný a dobře vychovaný hoch ze slušné rodiny, vzorně oblečený v bílé košili a s pečlivě načesanými vlasy. V 95 letech se i on stal autorem knihy.
Je jím titul "Záhadné hlavolamy pro chytré hlavičky", plný matematických a logických úloh a návodů, jak je řešit. Dojde i na ježka v kleci.
O křest, jenž se konal v knihkupectví na pardubickém hlavním nádraží, byl obrovský zájem.
"Slyšel jsem, že matematika je pro studenty noční můra u maturit, a to je škoda. S dětmi je potřeba začít už od malička – luštit a počítat a ne čekat, že to přijde samo," řekl při křtu Jindra Hojer.
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
17. 5. 2019 13:04
Jindra Hojer je znám z desítek knih a časopisů. Spisovatel Jaroslav Foglar si do svých legendárních příběhů o Rychlých šípech s povolením Jindrových rodičů půjčil nejen jeho jméno, ale i povahu - slušný a dobře vychovaný hoch ze slušné rodiny, vzorně oblečený v bílé košili a s pečlivě načesanými vlasy. V 95 letech se i on stal autorem knihy. Jindra Hojer se narodil 30. července 1924 v Praze. Mamince před ním zemřeli dva synové hned po porodu, takže byl prý vychováván pečlivě jako v bavlnce. Foglarův oddíl pražské Dvojky navštěvoval od roku 1936 do roku 1940, kdy Němci skauting zakázali. Po maturitě odešel do Pardubic do Výzkumného ústavu organických syntéz.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Bývalý trenér Atlética, který vedl i Bejbla, zemřel ve věku 71 let

Bývalý srbský fotbalista a trenér Radomir Antič zemřel v Madridu ve věku 71 let. O jeho úmrtí bez bližších podrobností jako první informovalo na svém webu Atlético Madrid, s nímž mimo jiné slavil double. Ve Španělsku trénoval i velké rivaly Real Madrid a Barcelonu.

V Atléticu, v němž vedl i českého reprezentanta Radka Bejbla, působil natřikrát v letech 1995 až 2000. V první sezoně 1995/96 s klubem triumfoval v lize i v domácím poháru. Celkem ve Španělsku strávil 16 let ze své trenérské kariéry.

V letech 2008 až 2010 vedl Antič srbský národní tým, poté si vyzkoušel angažmá v čínské lize. Naposledy trénoval v roce 2015 tým Che-pej China Fortune.

Zdroj: ČTK
Další zprávy