Foto: Vltavou plavaly dvě stovky otužilců. Oteplilo se, voda měla dva stupně

Otužilecká soutěž Branické ledy v Praze.
Otužilecká soutěž Branické ledy v Praze.
Otužilecká soutěž Branické ledy v Praze.
Otužilecká soutěž Branické ledy v Praze.
Kondiční otužilecké plavání. Zúčastnila se i nutrie.
Foto: ČTK
ČTK ČTK
4. 2. 2017 17:42
Více než 200 plavců různých národností se v sobotu po poledni ponořilo do Vltavy v pražském Braníku v rámci soutěže Branické ledy. Celkem plavalo na tratích od sta do 1000 metrů 219 otužilců, z toho 59 žen. Mezi otužilci byli i pokořitelé kanálu La Manche.

Praha – Více než 200 otužilců včetně Italů, Irů, Britů a Rusů se v sobotu po poledni ponořilo do Vltavy v pražském Braníku. Byli mezi nimi i pokořitelé kanálu La Manche včetně nejmladší Češky Lenky Štěrbové. Teplota vody byla dva stupně Celsia, vzduch o půl stupně chladnější. Závod Branické ledy pořádal letos I. plavecký klub otužilců Praha už popatnácté.

Celkem plavalo na tratích od sta do 1000 metrů 219 otužilců, z toho 59 žen. Nejstarší účastnicí byla stejně jako v minulých letech Božena Černá narozená v roce 1930, nejmladší Andrea Svobodová narozená v roce 2001. Dvanáct účastníků bylo ze zahraničí. Mezi nimi byly i dvě ženy, které přeplavaly The Channel, jak zvou lamanšský kanál Britové, Carrie O'Harrová a Rachel Doylová.

Do Vltavy se spolu s nimi ponořili také tři čeští přemožitelé kanálu mezi Británií a Francií. Petr Mihola, Dana Zbořilová a Lenka Štěrbová, která úžinu dokázala překonat v 16 letech jako nejmladší Češka. Kilometrová trať dnes přišla přemožitelce více než 30 kilometrů širokého kanálu La Manche dlouhá. "Do pětistovky to bylo dobré, pak už mi to přišlo dlouhé. Navíc strašně nerada plavu pod mostem, musela jsem tam zvednout hlavu," řekla ČTK v cíli.

Podle ní bylo příjemné, že se oproti posledním dnům oteplilo a byl silnější proud. "Příští týden je mistrovství republiky v Brně, což je takový vrchol zimní sezony. Pak se zase vrhnu na dálkové plavání," popsala své další plány.

 

Právě se děje

Další zprávy