Foto: Velikonoce v době koronaviru. Kněží žehnají z korby, věřící sedí v autech

Foto: Velikonoce v době koronaviru. Kněží žehnají z korby, věřící sedí v autech
Jak si křesťané poradili s velikonoční oslavou Ježíše Krista v době koronavirové pandemie?
... a žehná svým farníkům z otevřeného auta.
Pastor Micaiah Irmler v kalifornském San Jose zase kázal z korby náklaďáku.
Věřící ho poslouchali z aut v "divadle" se systémem "drive-in". Když přijížděli, z bezpečné vzdálenosti jim k tomu vyhrávala kapela.
Foto: Reuters
Reuters hrz Reuters, hrz
13. 4. 2020 15:38
Podívejte se, jak svět slaví Velikonoce v době koronavirové pandemie. Většina věřících se účastnila mše na dálku pomocí internetu, televize či rádia, jiní využili systému drive-in a někteří se sešli v kostelech navzdory bezpečnostním opatřením.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy