Obrazem: Žádné muzejní kousky. Podívejte se na dopravní letadla armádní flotily

Obrazem: Žádné muzejní kousky. Podívejte se na dopravní letadla armádní flotily
V současnosti mají A-319 CJ nalétáno celkem 9400 hodin, naposledy byly v servisu loni.
Čtyři letouny C-295 M koupila armáda před deseti lety, pořídila je jako nové. Slouží k přepravě prostředků a představitelů armády, ústavních činitelů a humanitárním účelům.
Letouny C-295 M mají dnes za sebou dohromady 3700 hodin ve vzduchu, posledním servisem procházely v letech 2017 až 2020.
Dva JAK-40 patří do leteckého parku armády od roku 1999, za sebou měly tehdy 5 200 letových hodin. Vyrobeny byly počátkem 80. let. Přepravují se jimi armádní prostředky, její představitelé a ústavní činitelé. Plní i speciální úkoly.
Foto: Ministerstvo obrany České republiky
Jan Horák Jan Horák
17. 8. 2020 5:30
Uplynulý týden se vrátil elitní hasičský tým ze záchranářských prací v explozí zdevastovaném Bejrútu, do Prahy je dopravila dvě letadla z armádní flotily. Do Libanonu přitom letěli soukromým letounem společnosti Smartwings. Když ministr vnitra Jan Hamáček hájil toto řešení, armádní stroje od něj dostaly nálepku létajícího technického muzea. Aktuálně.cz proto jejich stav zmapovalo.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

Ve druhém čtvrtletí porušily zákon téměř čtyři pětiny kontrolovaných e-shopů

Téměř čtyři pětiny internetových obchodů, které v letošním druhém čtvrtletí zkontrolovala Česká obchodní inspekce (ČOI), porušily zákon. Pochybení se nejčastěji týkala práv spotřebitelů a především toho, že provozovatelé e-shopů neposkytli zákazníkům informace ohledně reklamace a mimosoudního řešení spotřebitelských sporů. Inspekce o tom v pondělí informovala v tiskové zprávě, kde současně připomněla, že vzhledem k epidemii nemoci covid-19 zájem o nákupy přes internet vzrostl. Za zjištěné nedostatky ČOI uložila firmám ve sledovaném období 452 pokut za 2,64 milionu korun.

"Výsledky kontrol potvrdily, že v oblasti internetového prodeje dochází stále k vysokému počtu porušování práv spotřebitelů," uvedl ředitel ČOI Mojmír Bezecný.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Velké technologické podniky letos rekordním tempem nakupují menší rivaly

Velké technologické společnosti letos rekordním tempem nakupují menší konkurenty. Informoval o tom britský ekonomický list Financial Times (FT). Technologické firmy podle údajů společnosti Refinitiv na převzetí svých potenciálních konkurentů v hodnotě méně než jedné miliardy dolarů od začátku roku vynaložily minimálně 264 miliard dolarů (5,7 bilionu Kč). To představuje dvojnásobek předchozího rekordu z roku 2000.

Od začátku letošního roku technologické společnosti podle FT podepsaly rekordních 9222 smluv o převzetí podniků v hodnotě méně než jedné miliardy dolarů u každého z nich. Vlna akvizic přichází v době, kdy se na velké technologické podniky soustředí čím dál větší pozornost ze strany regulátorů i politiků. Firmy jako Apple, Facebook, Google, Amazon a Microsoft se stávají terčem obvinění, že svými podnikatelskými praktikami omezují hospodářskou soutěž a poškozují spotřebitele, píše britský list.

Zdroj: ČTK
Další zprávy