Foto: Od montérek k cestě na Hrad. Podívejte se, kde Jiří Drahoš jako mladý vědec začínal

Jiří Drahoš na fotografii těsně před revolucí, se současným ředitelem Miroslavem Punčochářem (vpravo).
Budovy Ústavu chemických procesů AV ČR vyrostly na polích pražského Suchdola v roce 1964.
Současný prezidentský kandidát Jiří Drahoš začínal svou kariéru v Akademii věd právě tady. Do ústavu nastoupil na podzim 1973. Přišel do skupiny fyzikální chemie, kterou vedl uznávaný Eduard Hála. Ten si prý Drahoše oblíbil.
Současný ředitel ústavu Miroslav Punčochář (vlevo) Drahoše dobře zná, na sklonku minulého režimu spolu bádali v jedné laboratoři. Vedle sebe pracovali asi deset let. Marek Růžička (vpravo) zase přebral po Drahošovi vědeckou skupinu, kterou profesor na ústavu po revoluci založil.
Na ředitelskou kancelář ze skříně shlíží busta zakladatele ústavu, profesora Vladimíra Bažanta. Drahoš tady jako ředitel působil od roku 1995 do roku 2003.
Foto: Zbyněk Pecák
Adéla Skoupá Adéla Skoupá, Zbyněk Pecák
Aktualizováno 6. 1. 2018 22:48
Než se rozhodl kandidovat na prezidenta, prošel Akademií věd, od stážisty až po pozici předsedy velké vědecké instituce. Jak bývalí kolegové vzpomínají na spolupráci s Jiřím Drahošem a jak sledují jeho přerod z vědce v kandidáta na prezidenta? Prohlédněte si reportážní fotogalerii z vědeckého ústavu, kde Drahoš začínal.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 41 minutami

Policisté u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy

Policisté v Kunovicích u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy v průmyslovém areálu. Policie o tom informovala na Twitteru. Na místo míří pyrotechnik. Podle dostupných informací se evakuace týká areálu letecké továrny na západním okraji města. Sídlí v něm několik firem.

Koncem září si nález nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války vyžádal v Liberci evakuaci asi 5000 lidí. Trvala zhruba šest hodin. Pyrotechnici pumu zajistili a odvezli do bezpečného prostoru k likvidaci.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy