Foto: Nebojíme se bojovat. Oslava MDŽ se změnila v dívčí válku s policisty

Foto: Nebojíme se bojovat. Oslava MDŽ se změnila v dívčí válku s policisty
Bezpečnostní složky vs. ženy. Mezinárodního dne žen v Santiagu v Chile.
Policisté v Santiagu použili proti ženám i vodní děla.
Ženy se ale nedaly.
A bojovaly s tím, co bylo po ruce.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
8. 3. 2020 23:16
Stovky tisíc demonstrantek vyšly do ulic u příležitosti Mezinárodního dne žen, ať již v největších městech Latinské Ameriky, v Mexiku či v Istanbulu. Vadily jim hlavně nerovnost, násilí na ženách či přísná kontrola potratů.
 

Právě se děje

před 39 minutami

Po smrti černocha v Minneapolis vyšly do ulic stovky lidí, policie zasáhla slzným plynem

Policie v americkém městě Minneapolis rozháněla slzným plynem stovky demonstrantů, kteří se shromáždili na protest proti úmrtí černocha George Floyda. Informoval o tom list The Guardian. Floyd zemřel v pondělí poté, co mu při zatýkání klečel bělošský policista několik minut na krku, ačkoliv muž opakovaně říkal, že nemůže dýchat, a strážníka prosil, aby jej nezabíjel.

V ulicích kolem místa incidentu se sešel dav místních obyvatel, který zablokoval dopravu v blízkém okolí. Řada z protestujících měla nápisy vyzývající k ukončení policejní brutality, zatímco někteří vykřikovali "stíhejte policii". Podle The Guardian šlo o jedno z největších shromáždění, jaké kdy město Minneapolis zažilo.

Značně rozzuřený zástup se i přes silný déšť následně vydal směrem k místní policejní stanici, kde se střetl s hlídkujícími policisty. Někteří protestující rozbili okna stanice, zatímco jiní sprejovali na zaparkovaná policejní auta. Demonstranti také házeli na policisty lahve. Policie reagovala slzným plynem a zábleskovými granáty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy