Foto: Nebojíme se bojovat. Oslava MDŽ se změnila v dívčí válku s policisty

Foto: Nebojíme se bojovat. Oslava MDŽ se změnila v dívčí válku s policisty
Bezpečnostní složky vs. ženy. Mezinárodního dne žen v Santiagu v Chile.
Policisté v Santiagu použili proti ženám i vodní děla.
Ženy se ale nedaly.
A bojovaly s tím, co bylo po ruce.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
8. 3. 2020 23:16
Stovky tisíc demonstrantek vyšly do ulic u příležitosti Mezinárodního dne žen, ať již v největších městech Latinské Ameriky, v Mexiku či v Istanbulu. Vadily jim hlavně nerovnost, násilí na ženách či přísná kontrola potratů.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy