Foto: Invalidovna se po letech otevřela veřejnosti, západní křídlo ovládne umění

Foto: Tomáš Kouba
Tomáš Kouba
7. 5. 2019 19:07
Ve čtvrtek se pro návštěvníky slavnostně otevřel dlouho nepřístupný objekt Invalidovny v pražském Karlíně. Rozsáhlý barokní areál přešel loni do správy Národního památkového ústavu, který jej plánuje rekonstruovat. Do té doby na půl roku propůjčil západní křídlo budovy spolku Iniciativa pro Invalidovnu. Ten si dal za úkol vrátit do budovy život. Pro návštěvníky tak bude v rámci projektu Invalidovna Open až do října připravovat hudební, divadelní a taneční představení, přednášky, besedy, diskuse či workshopy.
 

Právě se děje

před 20 minutami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Italský senátní výbor rozhodl, že Salvini má být vyšetřován. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci kvůli blokádě lodí s migranty

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mu mohlo být zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy