Přes tisíc lidí protestovalo proti vládě. Rouška není náhubek, křičeli v rozestupech

Přes tisíc lidí protestovalo proti vládě. Rouška není náhubek, křičeli v rozestupech
Na Staroměstském náměstí se sešlo odhadem patnáct stovek až dva tisíce lidí.
Protestovali proti premiérovi Andreji Babišovi hned z několika důvodů. Lidem vadí stále trvající střet zájmů, nedostatečná pomoc lidem a firmám zasaženým koronavirem, nedostatečný boj proti suchu či využití pandemie k miliardovým neprůhledným nákupům skrze anonymní firmy.
...
Organizátoři po lidech chtěli dodržování dvoumetrových rozestupů, k čemuž jim měly pomoci i značky na zemi.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
9. 6. 2020 22:08
Na Staroměstském náměstí v Praze a na dalších více než sto padesáti místech v Česku protestovali lidé proti vládě Andreje Babiše. Kromě trvajícího střetu zájmů jim vadí nedostatečná pomoc lidem zasaženým koronavirem, související opatření, nedostatečný boj proti suchu či využití pandemie k neprůhledným vládním miliardovým nákupům. Lidé dodržovali rozestupy a nosili roušky s různými vzkazy.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Francie zadržela britskou rybářskou loď, spor kolem práv na rybolov se stupňuje

Francie v noci na čtvrtek zadržela britskou rybářskou loď, která podle místní vlády lovila u ústí řeky Seiny bez patřičného povolení. Média incident spojují s eskalujícím sporem mezi Británií a Francií o právo na rybolov v britských vodách v návaznosti na brexit.

Paříž vyhrožuje sankcemi za to, že Britové podle ní nevydali francouzským rybářům dostatečný počet licencí, Londýn ve čtvrtek slíbil odvetu a hovořil o porušení mezinárodního práva. Londýn oznámil, že si chce předvolat francouzskou velvyslankyni v Británii.

Zadržená britská loď skončila v přístavu Le Havre, kde mohou úřady zkonfiskovat úlovek a plavidlo zadržovat do uhrazení poplatku, píše zpravodajská společnost BBC. Francouzská státní tajemnice pro námořní otázky Annick Girardinová sdělila, že hlídka v zálivu u ústí Seiny narazila ještě na jedno britské plavidlo, jehož posádka dostala slovní varování. Posádky obou lodí zároveň podle vládního prohlášení dostaly pokuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy