Přes tisíc lidí protestovalo proti vládě. Rouška není náhubek, křičeli v rozestupech

Přes tisíc lidí protestovalo proti vládě. Rouška není náhubek, křičeli v rozestupech
Na Staroměstském náměstí se sešlo odhadem patnáct stovek až dva tisíce lidí.
Protestovali proti premiérovi Andreji Babišovi hned z několika důvodů. Lidem vadí stále trvající střet zájmů, nedostatečná pomoc lidem a firmám zasaženým koronavirem, nedostatečný boj proti suchu či využití pandemie k miliardovým neprůhledným nákupům skrze anonymní firmy.
...
Organizátoři po lidech chtěli dodržování dvoumetrových rozestupů, k čemuž jim měly pomoci i značky na zemi.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
9. 6. 2020 22:08
Na Staroměstském náměstí v Praze a na dalších více než sto padesáti místech v Česku protestovali lidé proti vládě Andreje Babiše. Kromě trvajícího střetu zájmů jim vadí nedostatečná pomoc lidem zasaženým koronavirem, související opatření, nedostatečný boj proti suchu či využití pandemie k neprůhledným vládním miliardovým nákupům. Lidé dodržovali rozestupy a nosili roušky s různými vzkazy.
 

Právě se děje

před 48 minutami

Trump poblahopřál "svému příteli" Dudovi k vítězství v polských prezidentských volbách

Americký prezident Donald Trump blahopřál polskému prezidentovi Andrzeji Dudovi, kterého označil za přítele, k nedělnímu "historickému znovuzvolení". V gratulaci na Twitteru v pondělí uvedl, že se těší na spolupráci s Polskem v oblastech, jako jsou obrana nebo energetika.

"Blahopřeji svému příteli prezidentovi Andrzeji Dudovi z Polska k jeho historickému znovuzvolení. Těším se na pokračování naší důležité spolupráce v mnoha záležitostech, včetně obrany, obchodu, energetiky a telekomunikační bezpečnosti!" napsal šéf Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy