Přes tisíc lidí protestovalo proti vládě. Rouška není náhubek, křičeli v rozestupech

Přes tisíc lidí protestovalo proti vládě. Rouška není náhubek, křičeli v rozestupech
Na Staroměstském náměstí se sešlo odhadem patnáct stovek až dva tisíce lidí.
Protestovali proti premiérovi Andreji Babišovi hned z několika důvodů. Lidem vadí stále trvající střet zájmů, nedostatečná pomoc lidem a firmám zasaženým koronavirem, nedostatečný boj proti suchu či využití pandemie k miliardovým neprůhledným nákupům skrze anonymní firmy.
...
Organizátoři po lidech chtěli dodržování dvoumetrových rozestupů, k čemuž jim měly pomoci i značky na zemi.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
9. 6. 2020 22:08
Na Staroměstském náměstí v Praze a na dalších více než sto padesáti místech v Česku protestovali lidé proti vládě Andreje Babiše. Kromě trvajícího střetu zájmů jim vadí nedostatečná pomoc lidem zasaženým koronavirem, související opatření, nedostatečný boj proti suchu či využití pandemie k neprůhledným vládním miliardovým nákupům. Lidé dodržovali rozestupy a nosili roušky s různými vzkazy.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ve Francii zatkli kvůli útoku v Nice třetího člověka

Ve Francii zatkli v souvislosti se čtvrtečním atentátem v Nice třetího člověka. Informovala o tom dnes televizní stanice BFM, podle níž byl muž vzat do vazby v pátek večer. Jde o 33letého muže, který byl v bydlišti předchozího zadrženého. V bazilice v Nice ve čtvrtek zabil nožem pachatel dvě ženy a jednoho muže. Podezřelým je jednadvacetiletý Tunisan, jehož policie při zásahu postřelila a nyní je ve vážném stavu v nemocnici.

Francouzská policie pátrá po případných komplicích nebo lidech, k nimž pachatel mohl patřit. Jako prvního zadržela 47letého muže, po něm pak muže ve věku 35 let a nyní dalšího, o dva roky mladšího. Nacházel se na adrese, kde byl zadržen druhý podezřelý. "Snažíme se objasnit jeho roli v tom všem," citovala agentura AFP svůj zdroj.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie hledá svědka nehody se čtyřmi mrtvými na Pardubicku

Policie hledá svědka tragické srážky dodávky s kamionem, při níž v pátek odpoledne mezi Chvojencem a Holicemi na Pardubicku zemřeli čtyři lidé. Řidič dodávky zřejmě předjížděl jiné auto a v protisměru se čelně střetl s kamionem. Řidiče předjížděného auta nyní policie hledá.

Přihlásit se jí může na linku 158 nebo na telefonní číslo 725 871 031. Uvedla to mluvčí policie Lenka Vilímková. Letos je to zřejmě nehoda s nejvyšším počtem obětí.

Nehoda se stala na silnici I/35, která je hlavním tahem z východních Čech na Moravu. Dodávka jela od Holic ve směru na Chvojenec a Hradec Králové. Po srážce zahynuli v dodávce čtyři muži, další dva muži utrpěli zranění a záchranáři je převezli do nemocnice v Hradci Králové. Mezi mrtvými je i řidič dodávky. Řidiči kamionu se nic nestalo, alkohol ani požití drog u něj policisté nezjistili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy