Děda Mráz, fronty na všechno a hodně sněhu. Muzeum nabízí virtuální Vánoce

Děda Mráz, fronty na všechno a hodně sněhu. Muzeum nabízí virtuální Vánoce
Fronty se za socialismu stály na všechno. Často se člověk postavil do fronty, aniž by věděl, na co se právě stojí. Každopádně to stálo za pokus, zřejmě něco přivezli. (Na snímku prodej kaprů u pardubického hotelu Grand, rok 1973.)
Kilo stálo 15 korun, ale nenechte se mýlit, na dnešní poměry je to dost drahé. Vzhledem k tomu, že platy jsou dnes zhruba desetkrát vyšší, bylo to stejné, jako by nyní stál kilogram 150 korun. Koupit se přitom dá za 100 korun za kilo.
Vánoční trh na Pernštýnském náměstí v centru Pardubic v 50. letech. Zaujmou poloprázdné stánky a poněkud monotematický výběr: "Textilní zboží, textilní zboží, textilní zboží..."
Každopádně ale bývalo hodně sněhu, a to i ve městech. Děti vyrážely na svahy hned po škole, na saních trávily celá odpoledne.
Foto: Východočeské muzeum v Pardubicích
hrz hrz
24. 12. 2020 16:46
Virtuální výlet do světa vánočních svátků minulých generací připravilo Východočeské muzeum v Pardubicích. Do webové výstavy nazvané Vánoční pozdrav z Pardubic zahrnulo vánoční předměty, pohlednice a fotografie, které uchovává ve svých sbírkách.
 

Právě se děje

Další zprávy