Babiš se vypravil na turné po hospodách. Někde už EET mají, jinde to ani neplánují

Babiš se vypravil na turné po hospodách. Někde už EET mají, jinde to ani neplánují
V pohleďské hospodě ministr financí Andrej Babiš elektronickou pokladnu nenašel. Diskutoval tam s hostinským Jindřichem Holubem. který mu řekl, že se EET ani zavádět nechystá.
Pivo musí Jindřich Holub, který je zároveň starostou obce Pohleď, točit za vstupními dveřmi do sklepa. Do malé místnosti by se už pípa nevešla.
V hospůdce Babiš debatoval také s místními lidmi, pochvalu za EET si nevyslechl.
Ministr si prohlédl knihu obratů v hospodě v obci Pohleď. Ty činí 200 až 300 korun denně, náklady na pořízení EET přitom vyjdou na tisíce.
Foto: Martin Ťopek
Martin Ťopek Martin Ťopek
1. 12. 2016 20:22
Elektronickou evidenci tržeb, která byla oficiálně spuštěná 1. prosince, někteří hospodští stále ignorují. Řadí se mezi ně například šenkýř a zároveň starosta obce Pohleď na Havlíčkobrodsku. Toho v neděli navštívil ministr financí Andrej Babiš a vyslechl si důvody odmítání elektronické evidence tržeb. "EET je elektronická obnova nevolnictví, vždyť já se s jedním vytočeným sudem za týden nikdy nedostanu na takovou úroveň, abych platil daně, tak proč mám investovat do nějaké pokladny?" řekl Holub ministru Babišovi. Mnohem smířlivější přijetí čekalo Babiše při návštěvě hostince U Zlaté koruny v Lipnici nad Sázavou, kterou vede pravnuk spisovatele Jaroslava Haška.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy