Čeští teenageři se podílejí na vědeckých výzkumech. Staň se jedním z nich, zvou vědci

Čeští teenageři se podílejí na vědeckých výzkumech. Staň se jedním z nich, zvou vědci
Akademie věd ČR právě nyní vyzývá středoškoláky, kteří chtějí zažít něco nového, aby se přihlásili na odborné stáže. "Chcete si vyzkoušet, jaké to je být vědcem? V nadcházejícím roce k tomu máte jedinečnou příležitost," upozorňuje. Během listopadu 2020 totiž probíhá přihlašování.
Vědkyně a vědci z Akademie věd ČR si pro středoškoláky připravili zajímavá témata, od antropologie přes biologii, robotiku, historii až po zoologii. Už na střední škole tak studenti mají jedinečnou příležitost poznat, jak se dělá věda a jaký výzkum v Akademii věd v současnosti probíhá.
Student ji pak může absolvovat sám nebo spolu s dalšími dvěma kolegy v rámci malého vědeckého týmu. Stáže startují v lednu 2021 a trvají po celý rok včetně prázdnin. Středoškoláci mají unikátní příležitost osobně poznat nejen samotné vědce, ale také laboratoře, knihovny, dostanou se k zajímavým odborným materiálům a získají jedinečnou praxi.
Foto: Akademie věd ČR - Otevřená věda
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
14. 11. 2020 18:42
Akademie věd ČR vyzývá středoškoláky, kteří chtějí zažít něco nového, aby se přihlásili na odborné stáže. Vědkyně a vědci si pro středoškoláky připravili zajímavá témata z nejrůznějších oborů. Už na střední škole tak studenti mají jedinečnou příležitost poznat, jak se dělají věda a výzkum. Seznamte se s některými nadějemi české vědy, které prošly stáží v roce 2019.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy